پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۲

پس از چند روز پیشروی عناصر تروریست تکفیری در مناطق ‌عراق، جدیدترین اخبار حاکی از آن است که به دنبال آغاز عملیات نیروهای…

عقب‌نشینی تروریست‌های تکفیری از موصلپس از چند روز پیشروی عناصر تروریست تکفیری در مناطق ‌عراق، جدیدترین اخبار حاکی از آن است که به دنبال آغاز عملیات نیروهای نظامی و ارتش عراق در مناطق تحت اشغال، تروریست‌ها ناچار به عقب‌نشینی از موصل شده‌‌اند. پیش از این نیز خبر رسیده بود که تکریت از عناصر تکفیری پس گرفته شده است.

به گزارش «تابناک»، شبکه خبری «العالم» در خبری فوری اعلام کرد، در پی حملات هوایی نیروهای ارتش عراق، تروریست‌های تکفیری وابسته به گروه داعش، خیابان‌های موصل را ترک ‌و به سوی منطقه ربیعه عقب‌نشینی کرده‌اند؛ منطقه ربیعه در 125 کیلومتری غرب موصل و در مرز سوریه است.

در همین زمینه، شاهدان عینی در شهر موصل اعلام کردند، نیروهای داعش از ساعتی پیش در پی رسیدن دستور‌هایی درباره عقب نشینی به سوی منطقه ربیعه، خیابان‌های موصل را تخلیه کردند.

بنا بر اعلام شاهدان، هم اکنون هیچ نشانه‌ای از نیروهای داعش در خیابان‌های موصل دیده نمی شود و به نظر می‌رسد، کامل از این شهر عقب‌نشینی کرده‌اند.

این در حالی است که ساعتی پیش نیز سرلشکر ‌فاضل برواری‌، فرمانده نیروهای کماندویی ارتش عراق، ‌از ناکام ماندن حمله گروه تروریستی امروز داعش به شهر سامرا خبر داد.

وی اعلام کرد: نیروهای یگان طلایی تلاش تروریست‌های تکفیری برای نفوذ به سامرا را ناکام گذاشتند و هم اکنون شرایط کاملاً امن است.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی «العراقیه» نیز صبح امروز از پاکسازی ساختمان استانداری صلاح الدین به دست نیروهای ویژه ارتش خبر داد. این نیروها در ادامه موفق شده اند کنترل شهر تکریت را به دست بگیرند و تروریست‌های تکفیری را از شهر بیرون رانده یا به هلاکت برسانند.

گفتنی است، این تحولات در حالی رخ می‌دهد که فرماندهی گروه تروریستی داعش به نیروهای تحت کنترل خود فرمان حمله به بغداد و کربلا را صادر کرده بود. هنوز مشخص نیست، در پی این عملیات‌های موفق نیروهای عراقی، اقدام بعدی تروریست‌ها چه خواهد بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.