سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق رسولیان عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی رشت افزود: این مهندسی رودخانه بخش‌های مختلف دارد….

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق رسولیان عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی رشت افزود: این مهندسی رودخانه بخش‌های مختلف دارد.

وی همچنین تاکید کرد: بیشتر هدف در این بخش شناسایی منابع آلودگی دو رودخانه و رفع این معضل اساسی است.

سرپرست حوزه معاونت فني و عمراني شهرداري رشت گفت: حاشیه دو رودخانه زرجوب و گوهر رود دارای کاربری های مختلف گردشگری و دیگر فعالیت های اقتصادی است.

وی افزود: با تکمیل مطالعات مشاور و کاهش بارآلودگی در حریم رودخانه‌ها کاربری‌های خاصی تعریف خواهد شد.

رسولیان رودخانه های زرجوب و گوهر رود را از محورهای مهم توسعه رشت دانست و بیان داشت: تلاش تمامی مسئولان استان به ویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری نجات این دو رودخانه از چنبره آلودگی و انواع فاضلاب است.   

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در این باره می گوید: فرآینده بدون ضابطه توسعه در سالیان گذشته دو رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت را به مرز نابودی کشانده است.

محمد رضا برجی افزود: استقرار سکونتگاهها و صنایع  بدون ضابطه و تهیه زیر ساخت های لازم سوغات مرگ را به این دو رودخانه هدیه کرده است.

وی اظهارداشت: روزانه هزاران متر مکعب بار آلودگی وارد این دو رودخانه می شود که مایه تاسف و خجالت است.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان یادآورشد: نه تنها دو رودخانه رشت بلکه تمامی رودهای که از وسط  شهرهای استان می گذرند همگان شاهد هجوم بی امان انواع آلاینده ها به این بستر های آبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.