شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۷

یک روان‌پزشک با بیان این مطلب که نا امیدی و پوچی از عوامل مؤثر در افسردگی است، گفت: ما معمولاً به مهارت‏‌های زندگی…

یک روان‌پزشک با بیان این مطلب که نا امیدی و پوچی از عوامل مؤثر در افسردگی است، گفت: ما معمولاً به مهارت‏‌های زندگی مسلط نیستیم و همین مسایل شیوه زندگی را دچار مشکل می‎کند.

سعید ممتازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهارکرد: آمار خودکشی طی 20 سال گذشته افزایش چندانی نداشته است. در واقع قسمت اعظم خودکشی به بیماری افسردگی مربوط می‌شود، به طوری که بررسی‎ها نشان می‎دهد افسردگی سومین علل مرگ و میر در دنیاست.

وی با بیان این مطلب که اقدام به خودکشی در سنین جوانی و در بین زنان شایع‎تر است، افزود: سایر بیماری‎های روانی نیز در این موضوع تأثیرگذار هستند. در واقع برای دست‎یابی به راه‎‏حل مناسب فرد می‎تواند با مراجعه به پزشک به حل مسئله بپردازد.

ممتازی با اشاره به آمار خودکشی در ایران و استان زنجان، یادآورشد: طبق آمار، میزان خودکشی در کشور و استان زنجان در حد متوسط است، به طوری که خودکشی‎های ناموفق 10 برابر خودکشی‎های موفق است که باید این موضوع جدی گرفته شود. از این رو افراد در صورت مشاهده علایم بیماری افسردگی مثل نا امیدی و پوچی، باید آن را جدی بگیرند و حتماً به یک روان‌پزشک مراجعه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.