یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۲

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، خواستار رعایت عدالت در توزیع امکانات حوزه آموزش و پرورش استان شد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری…

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، خواستار رعایت عدالت در توزیع امکانات حوزه آموزش و پرورش استان شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، فرج‌اله خبیر در جلسه بررسی مشکلات آموزشی مناطق مرزی استان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد‏، بیان کرد: دانش آموزان تمامی نقاط استان خوزستان خصوصاً مناطق مرزی و دو زبانه باید از تمامی امکانات آموزشی برخوردار باشند.

وی افزود: یکی از دلایل افت تحصیلی و ترک تحصیل دانش آموزان مناطق مرزی، نبود امکانات خصوصاً در زمنیه رفت و آمد دانش آموزان است.

خبیر، ارایه اطلاعات کافی در خصوص علت ترک تحصیل دانش آموزان در مناطق مرزی استان خوزستان را خواستار شد و گفت: اداره‌کل آموزش و پرورش استان باید اطلاعات دقیق تری از میزان افت تحصیلی و ترک تحصیل دانش آموزان به تفکیک شهرستان‌ها و در مقایسه با سایر استان‌های مشابه ارایه دهد.

خبیر بیان کرد: باید بررسی شود که استان‌های مشابه استان خوزستان که مرزی و دوزبانه هستند از نظر افت تحصیلی و ترک تحصیل در چه وضعیتی قراردارند و مقایسه‌ای بین خوزستان و این استان‌ها انجام شود.

معاون استاندار خوزستان همچنین از فرمانداران خواست جلسات شورای آموزش و پرورش را به صورت مرتب و ماهانه در شهرستان‌ها برگزار کنند.

خبیر بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی آموزش و پرورش در مناطق مرزی استان، تکرار پایه‌ها است که هزینه زیادی برای آموزش و پرورش ایجاد کرده‌ است. افزایش سطح کیفی آموزش موجب کاهش هزینه‌های آموزش و پرورش می‌شود زیرا با هر بار تکرار پایه برای یک دانش آموز باید برای ارایه آموزش هزینه کرد.

معاون استاندار خوزستان اظهارکرد: در جلسه گذشته شورای آموزش و پرورش استان مقرر شد ایرادات گرفته شده به طرح ارایه شده از سوی آموزش و پرورش در خصوص بررسی وضعیت مناطق مرزی رفع شود که این ایرادات هنوز در طرح برطرف نشده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که با حضور فرمانداران شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، شوش و هویزه برگزار شد، طرح بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان مناطق مرزی خرمشهر، آبادان، اروندکنار، شادگان، سوسنگرد، هویزه، بستان، شوش، شاوور، هندیجان، ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) مورد بررسی مجدد قرار گرفت و مقرر شد که این طرح برای ارایه در شورای آموزش و پرورش استان، بار دیگر مورد بازبینی قرار گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.