چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۵

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن مصلح روز سه شنبه در کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده در برازجان افزود: از هر ابزاری در…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن مصلح روز سه شنبه در کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده در برازجان افزود: از هر ابزاری در دست بشر می توان می توان به نحو صحیح و نادرست استفاده کرد و ماهواره نیز یکی از ابزارهاست که بیشتر آلت دست دشمن برای نفوذ بر اعتقادات و سبک زندگی جوامع شده است.

وی اضافه کرد: یکی از برجسته ترین جنگ های بین المللی جنگ نرم و یا جنگ بدون خونریزی است که متخصصان و کارشناسان فضاهای مجازی سربازان و فرماندهان این جنگ هستند.

مصلح بیان کرد: در ایران اسلامی نیز پس از انقلاب دشمن با ناکام ماندن در جنگ های نظامی با ناتوی فرهنگی، تجهیزات نوین و شبکه های ارتباطی برای ضربه زدن به انقلاب تلاش کردند.

امام جمعه برازجان ادامه داد: در سال 73 تنها سه شبکه فارسی زبان علیه ایران اسلامی فعالیت داشتند اما امروز به ده ها شبکه فعال افزایش یافته که این امر گواه بر هدف قراردادن اعتقادات ملت ایران است.

وی یادآورشد: امروز اکثر برنامه های شبکه های غربی خانوده به عنوان رکن اساسی جامعه اسلامی را هدف قرار داده، تضعیف کانون خانواده و از بین بردن اصالت خانوادگی و ترویج سبک زندگی غربی برنامه آنهاست.

وی خیانت زوجین به همدیگر، رواج زندگی های مجردی، اشاعه فحشا و بی بندباری، ترویج هم خانوادگی های بدون ازدواج، سست شدن عقاید و اخلاق و حرمت والدین بین هم و فرزندان را از جمله پیامدهای شبکه های ماهواره ای که منجر به سستی بنیان خانواده است، عنوان کرد.

مصلح گفت: حفظ حریم خانواده از طریق رعایت اصول دینی وایجاد فضای معنوی و تربیت فرزندان براساس آموزه های دینی و اخلاقی راز موفقیت اعضای خانواده و بدنبال آن بالندگی و سرزندگی جامعه و کاهش معضلات اجتماعی خواهد بود.

مسوول انجمن مردم نهاد همیاران سلامت دشتستان گفت: شناخت ریشه های مشکلاتی از جمله از هم گسیختگی خانواده ها و افزایش آمار طلاق که ریشه بسیاری از نابسامانی های اجتماعی است، ضروری است.

صدیقه عابدی پور افزود: آگاهی دادن به خانواده درهمه مراحل زندگی از قبل از ازدواج تا پس از تشکیل زندگی و تربیت فرزندان برای بالابردن سطح سلامت خانواده ها و جامعه لازم است. ک/2

7213/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.