چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، علی آذرنژاد بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ایمنی راه‌های استان اردبیل اضافه…

به گزارش خبرنگار مهر، علی آذرنژاد بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ایمنی راه‌های استان اردبیل اضافه کرد: در این بررسی ها مشخص شده که بیش از 70 درصد عامل تصادف در جاده‌های استان انسانی و 30 درصد مربوط به عامل خودرو و جاده است.

وی با اشاره به لزوم مطالعات بیشتر در زمینه علل تصادفات در جاده‌های مواصلاتی استان تصریح کرد: باید در حوزه فرهنگ‌سازی و ایمنی جاده‌ها تلاش کنیم چرا که تا فرهنگ‌سازی انجام نشود قادر نخواهیم بود از شدت تصادفات و حوادث ناگوار بکاهیم.

معاون امور عمرانی استاندار افزود: در کنار فرهنگ سازی باید با نصب تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی، اصلاح نقاط حادثه‌خیز، مناسب‌سازی جاده‌ها،‌ چهار بانده کردن محورها عوامل غیر فردی را نیز کاهش داد.

وی رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان را مهمترین رکن در کاهش تصادفات برشمرد و استاندارد‌سازی جاده‌ها، احداث پلیس‌ راه‌ها در محورها و جاده‌های مواصلاتی، احداث مجتمع‌های خدماتی – رفاهی جاده‌ای و… را از جمله راهکارهای کاهش تصادف عنوان کرد.

آذرنژاد از شناسایی 42 نقطه حادثه‌خیز به همت راه و شهرسازی و پلیس راه در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل خبر داد و ادامه داد: با توجه به اینکه نقاط حادثه‌خیز متفاوت از هم هستند و باید راهکارهای مختلف برای اصلاح آنها انجام شود تا تردد مردم با سهولت انجام گیرد.

وی همچنین خواستار ساماندهی عسل فروشی های کنار جاده اردبیل- سرعین شد و تصریح کرد: بساط عسل فروشی‌های تقلبی در کنار جاده‌های گردشگری این استان به ویژه اردبیل ـ سرچم خطرات و آسیب جدی را به همراه داشته که امیدواریم با نظارت دقیق و راه‌ حل‌های مناسب بتوانیم در این زمینه اقدامات جدی را انجام دهیم.

معاون استاندار اردبیل با اشاره به ضرورت انتقال سریع جسد از صحنه حوادث و رویدادهای جاده‌ای گفت: در محدوده و حریم شهرها انتقال اجساد متوفیان بر عهده آرامستان‌ها است و خارج از آن بر عهده فوریت‌های پزشکی است که با اولویت حمل مجروح موظف هستند کشته‌‌شدگان را نیز انتقال دهند.

وی تاکید کرد که با دستگاه هایی که از این امر تخطی کنند برخورد قانونی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.