چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان، بعدازظهر سه شنبه در بازدید از دانشگاه فردوسی مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطابق سند راهبردی…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان، بعدازظهر سه شنبه در بازدید از دانشگاه فردوسی مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطابق سند راهبردی در افق 1400، دانشگاه فردوسی مشهد ا یکی از 500 دانشگاه برتر دنیا، 10 دانشگاه برتر جهان اسلام و دومین دانشگاه برتر کشور است.

ور در خصوص سه ضلع دست یابی به دستاورد مطلوب تصریح کرد: علم، تجربه و نیروی انسانی متخصص، سه ضلع دستیابی به برنامه ریزی صحیح و دستاورد مطلوب است و هر یک از این مولفه ها در خراسان رضوی وجود دارد.

رشیدیان حمایت از شرکتهای دانش بنیان را ضروری خواند و عنوان کرد: تربیت نیروی متخصص و متناسب با نیاز بازار، کاهش متقاضیان کار را در پی دارد و در این راستا توسعه شرکتهای دانش بنیان به تولید علم و ثروت و در نهایت پویایی اقتصاد استان منجر می شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاه به اینکه برای رفع معضلات فرا روی استان در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات باید از تمام ظرفیتهای علمی موجود استفاده کرد، گفت: استفاده از ظرفیت مراکز آموزش عالی در راستای توسعه همه جانبه استان  ضروری است.

به گفته وی دانشگاهها و حوزه های علمیه دو موتور محرک توسعه استان هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.