جمعه، ۲۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۱

امام جمعه مشهد گفت: عرصه فرهنگی بدون پدافند فرهنگی از تهاجم دشمن مصون نخواهد بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، (ایسنا)منطقه خراسان،…

امام جمعه مشهد گفت: عرصه فرهنگی بدون پدافند فرهنگی از تهاجم دشمن مصون نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، (ایسنا)منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه که در جمع زائران و مجاوران حضرت‌رضا (ع) برگزار شد، اظهارکرد: آیا غیر از این است که نهی از منکر بزرگ‌ترین شگرد و پدافند فرهنگی است و مگر می‌شود دروازه شبکه‌های اجتماعی را روی دشمن گشود؟

امام جمعه مشهد با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور و هیئت دولت به مشهد و تقدیر و تشکر از استقبال بی‌نظیر مردم از رئیس‌جمهور تصریح‌کرد: رئیس‌جمهور در سفر خودشان اعلام کردند که بی‌حجابی میراث شوم خاندان پهلوی است و دولت نمی‌گذارد این معضل دوباره در کشور خودنمایی کند.

این عضو مجلس خبرگان خاطر نشان کرد: دکتر روحانی در جملاتی دیگر، سرزمین خراسان را سرزمین ایثار دانست که مردم این سرزمین برای حفظ عفاف و حجاب جنگیدند و خون‌ها دادند.

وی افزود: همچنین دکتر روحانی شاگردی در حوزه علمیه قم را افتخارات زندگی خویش دانستند که این سخنان انتهای جاذبه را برای قشر متدین داشت.

امام‌جمعه مشهد اظهارکرد: امیدواریم مساله حجاب و عفاف مورد اهتمام ایشان و دولتمردان به ویژه وزرایی که خود را متولی فرهنگ می‌دانند، قرار گیرد.

این عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه این سفر ما را به عمق توطئه‌های دشمن آشنا کرد، افزود: بر همگان عیان شد که دشمن در صدد ایجاد زاویه بین پیروان خط رهبری و رئیس‌جمهور است.

علم‌الهدی ادامه داد: دکتر روحانی در جلسه‌ای به صورت محدود فرمودند که با فیلتر و دیوار نمی‌شود مشکلات را حل کرد و رسانه‌های اجنبی همچون بی بی سی و سایر ر سانه‌های استکباری این بخش از سخنان ایشان را برجسته کردند تا بدین وسیله بین پیروان خط رهبری و رئیس‌جمهور شکاف بیندازند.

امام جمعه مشهد با انتقاد از سخنان رئیس‌جمهور افزود: برادران و خواهران با خشونت نمی‌توان فرهنگ‌سازی کرد اما باید توجه داشت بدون پدافند فرهنگی نیز نمی‌توان از عرصه فرهنگ در برابر تهاجمات دشمن دفاع کرد.

این عضو مجالس خبرگان عنوان کرد: آقای رئیس‌جمهور در دوران دفاع‌مقدس، فرمانده پدافند کشور بوده و همان طور که بدون پدافند نظامی نمی‌توان از کشور دفاع کرد، بدون پدافند فرهنگی هم نمی‌توان کشور را از تهاجم دشمن مصون داشت.

وی با تاکید بر اینکه آقای رئیس‌جمهور در خط رهبری است، یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها از شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی سخن گفته‌اند، چرا که دشمن از تهاجم نظامی به ایران ناامید شده و تنها راه باقی مانده تهاجم فرهنگی است.

علم الهدی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «دولت من، دولت فرهنگ است»، ادامه‌داد: دشمن در صدد است تا رئیس‌جمهور را با قشر متدین از نظر فرهنگی زاویه‌دار نشان دهد.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: درست است که با ایجاد فیلتر مشکل حل نمی‌شود اما همان طور که پدافند در طول دفاع‌مقدس، شرط دفاع از کشور بود، در عرصه فرهنگ هم، این مهم مصداق دارد.

این عضو مجلس خبرگان با اشاره به دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت ادامه‌داد: از دستاوردهای این سفر اجرای 129 پروژه در سطح استان است که از این میان 107 پروژه تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید و 22 پروژه دیگر در سال 94 و تا قبل از میانه سال تحقق خواهد پذیرفت.

وی در بخشی از سخنان خود سلامت و عافیت مقام معظم رهبری را عیدی ارزشمندی از سوی امام هشتم (ع) دانست و عنوان کرد: روزگذشته در محضر مقام معظم رهبری بودم و ایشان در سلامت و عافیت کامل به سر می‌بردند و امیدواریم وجود پر برکت ایشان نقطه اعتلای اسلام و عزت تمامی مسلمین جهان باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.