جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۴

امام جمعه مشهدمقدس با تاکید بر اینکه توطئه اخیر دشمن هدایت اجباری مردم به سمت دین است، گفت: هدف اصلی از تشکیل نظام…

امام جمعه مشهدمقدس با تاکید بر اینکه توطئه اخیر دشمن هدایت اجباری مردم به سمت دین است، گفت: هدف اصلی از تشکیل نظام اسلامی حاکمیت و مدیریت دین بوده است، ما برای حاکمیت دین تا پای جان ایستادگی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار کرد: همه شما برادران و خواهران را به رعایت تقوای الهی توصیه می‌کنم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسئله عفاف و حجاب در جامعه تصریح کرد: بی حجابی دارای دوبعد اصلی و جدا از یکدیگر است، در بعد اول این مسئله مربوط به ایمان شخصی فرد است که ما در آن دخیل نیستیم.

آیت الله علم الهدی با اشاره به بعد دوم و اهمیت مسئله حجاب و عفاف عنوان کرد: بی‌حجابی دارای ناهنجاری‌های دینی و اجتماعی است و همین قسمت است که دارای اهمیت فوق العاده‌ای است، زیرا ما با مظاهر دینی و نمودهای آن در جامعه باید کار داشته باشیم.

سه لایه اصلی دین از نگاه آیت الله علم الهدی

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به لایه‌های مختلف دین تصریح کرد: وجود آسمانی، باور دینی و وجود عینی لایه‌های اصلی دین را تشکیل می‌دهند، وجود آسمانی دینف همان قرآن است و وجود دوم نیز به باور و تفکر دینی اشاره دارد و در بعد عینی نیز باید به دنبال حاکم کردن ارزش‌ها در جامعه و مبارزه با منکرات باشیم.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: برای مثال جریانی مانند 15 خرداد، اساسا با هدف دفاع از وجود عینی دین شکل می‌گیرد و در این راه کشته نیز می‌دهد و یا قیام امام حسین(ع) را نیز باید در همین راستا قلمداد کرد.

وی افزود: ما نیز در این راه تا پای جان ایستاده‌ایم و اگر این گونه نبود باید سئوال کرد چرا قیام کردیم و نظام اسلامی تشکیل دادیم؟

نظام اسلامی تشکیل دادیم تا شاهد مدیریت دین باشیم

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: هدف اصلی از تشکیل نظام اسلامی حاکمیت و مدیریت دین بوده است، ما برای حاکمیت دین تا پای جان ایستادگی می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری پرشور مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در سراسر کشور بیان کرد: علت اصلی این مسئله پس از گذشت 25 سال این است که مردم پای دین و انقلاب خود ایستاده‌اند.

توطئه اخیر دشمن هدایت اجباری مردم به سمت دین است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دشمن در هر توطئه‌ای استدلالی را از زبان برخی افراد مطرح می‌کند گفت: فعالیت دشمن در این زمینه با هدف تداوم توطئه‌گری انجام می‌شود.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: توطئه اخیر دشمن بحث هدایت اجباری مردم به سمت دین است، باید عنوان کرد که قرآن کریم در این ارتباط به درستی می‌گوید که نمی‌توان مردم را به زور هدایت کرد، اما سئوال اصلی این است که مگر به دنبال دین‌دار کردن مردم آن هم به زور هستیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.