چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی دایی روز سه شنبه در جریان بازدید از انجمن کاهش آسیب اعتیاد در گفت و گو با خبرنگاران…

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی دایی روز سه شنبه در جریان بازدید از انجمن کاهش آسیب اعتیاد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جوانان معتادی که اراده کرده و راه اصلاح و بهبودی را برمی گزینند، باید از سوی خانواده و جامعه مورد پذیرش قرار گرفته تا زمینه برگشت به اعتیاد کمتر فراهم شود.

وی گفت: نبود اطلاع رسانی و آگاه سازی از نحوه برخورد با معتادان و بهبود یافتگان اعتیاد از دلایل افزایش آمار اعتیاد در جامعه است.

دایی افزود: آگاهی دهی به خانواده ها در خصوص نحوه برخورد با فرزندان معتاد و بهبود یافته باعث ایجاد انگیزه در آن ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهم ترین دلیل گرایش به سمت اعتیاد به مواد مخدر بیکاری است ، ادامه داد : مدیران و مسوولان باید تدابیر اساسی در راستای ایجاد اشتغال جوانان داشته باشند.

وی راه اندازی واحدهای اقتصادی بزرگ از جمله کارخانجات و کارگاه های تولیدی را گامی مهم در راستای اشتغالزایی جوانان دانست و خواستار انسجام بخشی به وضعیت اشتغالزایی در جامعه شد.

دایی گفت: کمک های موقتی خیران یا ارایه تسهیلات اندک برای اشتغالزایی جوانان و معتادان بهبود یافته اقدامی موثر نیست و باید چاره ای اساسی برای آن اندیشید.

وی با اشاره به نقش ورزش در کاهش گرایش به سمت مواد مخدر در جامعه افزود: ورزش به عنوان یکی از اقدامات تحرک زا از رخوت و بیکاری جوانان ممانعت کرده و باعث ایجاد نشاط در جامعه می شود.

تیم پرسپولیس به سرپرستی علی دایی از 10 روز پیش در اردبیل اردوی آماده سازی برپا کرده است. علی دایی یکی از افراد فعال در امور خیریه و امور اجتماعی می باشد.

8124/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.