سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی نوچه عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی نوچه عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: در سال 92 به منظور  حفاظت از خاك در سطح سه هزار هكتار از اراضی ملی و مستثنیات استان عمليات بيولوژيك آبخيزداري اجرا شد.

معاون آبخيزداري اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: اين عمليات در قالب 11 پروژه و با اعتباري بالغ بر سه میلیارد ريال در حوزه های آبخیز شهرستانهای استان اجرا شد.

نوچه افزود: اين طرح ها  شامل 1300هكتار عملیات  بذر پاشي ،1440 هكتار كپه كاري، 14هكتار بانکت بندی، 207 هکتار نهالکاری مثمر و غیر مثمر است و عمليات بيولوژيك در سطح سه هزارهكتار از  حوزه هاي  آبخيز استان سمنان اجرا شد.

وي هدف از اجراي اين طرح را حفظ و پايداري خاك و كنترل رسوب در حوضه هاي آبخيز عنوان كرد و ادامه داد: برای حفاظت از طرحهای بیولوژیک در سطح دو هزار و 838 هکتار از حوزه های آبخیز عملیات قرق انجام شده است.

معاون آبخيزداري اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان در خاتمه با بیان اینکه گستره حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري استان دو ميليون و 33 هزار و 36 هکتار است تصریح کرد: از اين وسعت يک ميليون و 400 هزار هکتار مرتع، بيش از 183 هزار هکتار بيابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *