دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۱۱

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده اندیمشک در این مراسم گفت: اوایل انقلاب که بخش الوار جزء استان لرستان بود نمایندگان لرستان به دنبال…

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده اندیمشک در این مراسم گفت: اوایل انقلاب که بخش الوار جزء استان لرستان بود نمایندگان لرستان به دنبال کسب مجوز کارخانه سیمان بودند که پس از تلاش های جدی آنان این مجوز کسب شد.

ˈ عیسی داراییˈ افزود:طی سال های پس از کسب مجوز ، این طرح موفق به راه اندازی نشد تا حدود شش سال قبل که کارهای اولیه ای برای آن آغاز گردید.

دارایی افزود: شرکت مهرگان وابسته به ناجا وارد کار شده و 89 درصد از سهام این کارخانه و وسائل مورد نیاز را هم با مبالغ بسیار زیاد خریداری کرد.

وی با اشاره به اهمیت احداث این کارخانه گفت:کارخانه سیمان اندیمشک می تواند نبض بازار منطقه را در دست گرفته و حتی بازار کشورهای همسایه را نیز بدست آورد.

وی گفت:این کارخانه ظرفیت اشتغال 400 نفر را به طور مستقیم داشته و نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای دارد و انتظار می رود برای مناطقی که گرد و خاک کارخانه به آنها می رسد سهم اشتغال افراد آن منطقه لحاظ گردد.

وی تحقق اقتصاد مقاومتی را نتیجه همین گام های اقتصادی دانست و گفت:باید با همدلی و تلاش و حمایت از این طرح های اقتصادی به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد کمک کرد.

سرپرست فرمانداری اندیمشک نیز گفت:عملیات احداث این کارخانه پس از وقفه چند ساله مجددا آغاز به کار کرده که نقطه عطفی در بحث اشتغال در شهرستان است.

ˈحمیدرضا گودرزیˈ افزود:برای فاز نخست کارخانه و راه اندازی این فاز حدود هزار میلیارد ریال از سوی شرکت مهرگان هزینه شده است.

وی با قدردانی از پیگیری نماینده اندیمشک گفت: تولید کارخانه در مرحله اول سه هزار و یکصد تن خواهد بود و فاز نخست این کارخانه حدود یکسال دیگر به طور کامل وارد مدار تولید می گردد.

وی شکوفایی اقتصادی ،گردش سرمایه ،رفع محرومیت ،کمک به اشتغالزایی و آغاز یک فعالیت اقتصادی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری را از مزایای این طرح عنوان کرد.

قائم مقام گروه مهرگان (شرکت تعاونی وابسته به ناجا ) و مدیر عامل کارخانه سیمان عمران آریا اندیمشک نیز در این جلسه بر ضرورت همدلی و هماهنگی برای تحقق اهداف مثبت اقتصادی و ملی این کارخانه تاکید کردند. ک/2

7281/648

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *