شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۸

به گزارش ایرنا، ˈعباس آخوندیˈ در حاشیه آغاز عملیات اجرایی این محور ترانزیتی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این جاده…

به گزارش ایرنا، ˈعباس آخوندیˈ در حاشیه آغاز عملیات اجرایی این محور ترانزیتی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این جاده از شهرستان آران و بیدگل آغاز و در پایان به سه راهی ˈچرمشهرˈ در مسیر قم به گرمسار متصل می شود.

افزود: احداث این جاده تنها طرح عمرانی جدید وزارت راه و شهرسازی در سال 93 است.

وی گفت: اعتبار کلی موردنیاز برای تکمیل این طرح حدود یکهزار میلیارد ریال است که در حال حاضر 250 میلیارد ریال برای اجرای مرحله اول طرح مورد نیاز است.

وی پیش بینی کرد: ساخت این جاده حدود چهار سال به طول بینجامد.

در این آیین همچنین بهره برداری از فاز اول جاده کنارگذر(کمربندی) کاشان و آران و بیدگل به طول 22 کیلومتر آغاز شد.

برای احداث این جاده به طول 45 کیلومتر تاکنون حدود 110 میلیارد ریال هزینه شده و 200 میلیارد ریال نیز برای تکمیل آن مورد نیاز است.

عملیات اجرایی طرح کنارگذر آران و بیدگل و کاشان تاکنون 51 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نماینده مردم شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: احداث جاده آران و بیدگل به گرمسار از طرحهای مهم ترانزیتی کشور است.

ˈعباسعلی منصوریˈ اظهار داشت: احداث این جاده، مسیر دسترسی مناطق مرکزی و جنوبی کشور را به شمال حدود یکصد کیلومتر کاهش می دهد و از طرفی موجب خروج مناطق شمالی استان اصفهان بویژه شهرستان آران و بیدگل از بن بست جغرافیایی می شود.

وی افزود: این طرح با نگاه ویژه وزارت راه و شهرسازی به توسعه مناطق محروم کشور در ردیف بودجه های ملی قرار گرفته است.

منصوری خاطرنشان کرد: امیدواریم وزارت راه و شهرسازی با اختصاص بودجه مستقل برای تکمیل این طرح، زمینه بهره برداری سریع از آن را فراهم کند.

شهرستان آران و بیدگل در 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

8132/545

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.