چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر،  شاپور رجایی عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از سد دشت پلنگ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سد…

به گزارش خبرنگار مهر،  شاپور رجایی عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از سد دشت پلنگ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سد مخزنی دشت پلنگ با هدف تامین آب شرب و صنعت شهرستان دشتی و شهرستانهای جنوبی استان بوشهر احداث می‌شود.

وی افزایش اشتغال در محدوده طرح و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها و بهبود وضعیت زیست محیطی از مهمترین اثرات این سد عنوان کرد.

رجایی یادآور شد:بطور کلی طرح دشت پلنگ را می‌توان به سه بخش راه دسترسی به سد، سد مخزنی و سازه‌های جانبی آن و احداث خط انتقال تقسیم کرد.

وی با بیان اینکه ارتفاع این سد 56 متر است تصریح کرد: نوع سد ترکیبی است که بخش از آن بصورت بتنی و بخش دیگر هم از خاک با هسته رسی احداث می‌شود.

رجایی ادامه داد: مخزن سد دست پلنگ حدود 152 میلیون متر مکعب است که این سد قادر است 46 متر مکعب آب را تنظیم کند و در اختیار وزارت نیرو جهت توزیع در بخش‌های شرب، صنعت و کشاورزی قرار دهد.

وی اضافه کرد: قطعا نه تنها این سد باعث توسعه منطقه از جنبه بخش کشاورزی می‌شود بلکه می‌تواند آب شرب را نیز تامین کند.

رجایی بیان کرد: انشاء‌الله تا اواخر مهرماه سال جاری عملیات اجرایی سد دشت پلنگ به صورت رسمی شروع خواهد شد و تحول خوبی در سطح شهرستان ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان آب منطقه ای استان بوشهر در خصوص جاده دسترسی سد نیز گفت: جاده دسترسی به سد دشت پلنگ از حدود یکسال قبل شروع شده که بخش‌های زیر سازی آن بصورت صدرصد انجا م شده و مسیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.