شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با روحانیان استان، گفت: عمل صالح روحانیون تبلیغ دین است، ما سال…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با روحانیان استان، گفت: عمل صالح روحانیون تبلیغ دین است، ما سال ها درس خواندیم و لباس روحانیت می پوشیم که نشان دهنده تبلیغ دین است.

وی افزود: ما آمده ایم دین و راه رسول الله و اهل بیت را ترویج کنیم، سال ها بر سفره ولی عصر نشسته ایم و در این راه زندگی می کنیم.

وی بیان کرد: در قیامت جلوی ما را می گیرند و می پرسند این همه سال به نام دین زندگی کردید، برای دین چه کاری انجام دادید.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: اگر با چنین دیدی برای تبلیغ دین کار کنیم این نگرش ما در همه چیز تاثیرگذار خواهد بود.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: برای تبلیغ دین الزاماتی نیاز است که شامل خلوص نیت، شناخت دین و توفیق معرف درست دین است.

وی اضافه با بیان این که باید دین را به روز نگه داشت، ادامه داد: البته این بدان معنی نیست که دین را تغییر داد بلکه به معنی اجتهاد است.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری اضافه کرد: در اسلام چیزی داریم به نام جهاد که به وسیله آن مشکلات روز را حل می کنیم.

وی سپس به خاطره ای از همایش ادیان ابراهیمی در ایتالیا اشاره کرد و گفت: در آن همایش عنوان شد که دین مسیح که برای دو هزار سال پیش است برای مسائل روز جواب نمی دهد و من آنجا مسئله جهاد در اسلام را مطرح کردم که باعث تعجب و شگفتی یکی از یهودیان شد.

وی تصریح کرد: ما سال ها پای سفره امام زمان (عج) هستیم و اصل وظیفه ما هم جلب رضایت ایشان است.

آیت الله نورمفیدی در ادامه از پیشنهاد برگزاری جلسات مشترک برای مسائل روز توسط روحانیت حاضر در جلسه اعلام رضایت کرد و گفت: باید وعاظ به مجالس ما بازگردند و گرگان و شهرهای بزرگ استان به این امر نیاز دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سخنرانی ها هم حتما نباید بلند باشد بلکه باید به چند حدیث بسنده کرد از سویی روحانیت باید در مسائل مانند فرهنگ سازی مصرف آب، برق، آلودگی ها و کشاورزی ورود پیدا کنند زیرا از زبان گفته شود تاثیر بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *