یکشنبه، ۱۵ دی ۹۸ - ۱۰:۲۱
ورزش آب کردن شکم

عواملی که بجز رژیم غذایی در آب کردن شکم موثر است؟ بله درست است این فقط رژیم غذایی نیست که می تواند چربی…

عواملی که بجز رژیم غذایی در آب کردن شکم موثر است؟ بله درست است این فقط رژیم غذایی نیست که می تواند چربی های بدن و بخصوص چربی های ناحیه شکم را آب کند بلکه عوامل دیگری نیست هست که باید به صورت علمی به آن توجه کرد چرا که هر زمان بخواهید وزن خود را کم کنید، همه چربی‌ها به یک مقدار آب نمی‌شوند. بنابراین اگر دوست دارید چربی شکمتان را از بین ببرید و به دنبال شکم شش تکه هستید، باید بدانید که چربی‌های این ناحیه به سختی آب می‌شود. در ادامه با ما همراه شوید.

اگر تا به حال در آب کردن شکم موثر عمل نکرده اید، جای نگرانی نیست. مطالعاتی که اخیرا توسط پژوهشگران انجام شده اسن نشان می‌دهد که یک نوع تمرین ورزشی خاص می‌تواند چربی شکمی را آب کند. بنابراین محققان در سال‌های اخیر به دنبال تمرینات خاصی بودند که بتواند چربی‌های شکمی را هدف قرار دهد و آن را از بین ببرد. در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام منتشر شد ، شرکت کنندگان چهار نوع تمرین را در یک هفته انجام دادند.

ورزش آب کردن شکم

یکی از گروه‌ها چهار تمرین پایدار قلبی و استقامتی را انجام دادند در حالیکه گروه دیگر دو تمرین ورزشی پایدار و دو تمرین اینتروال با شدت بالا HITT را انجام دادند. گروهی که تمرین اینتروال با شدت بالا را انجام داده بودند نه تنها وزن کلی بیشتری از دست دادند بلکه دور کمرشان نیز کمتر از گروه دیگر بود. این موضوع نشان می‌دهد که تمرینات اینتروال با شدت بالا نقش مهمی در آب شدن چربی‌های شکمی دارد. علاوه بر موارد ذکر شده، گروه HITT، آمادگی قلبی – تنفسی بهتری داشتند. محققان معتقدند تمرینات ورزشی سخت و کوتاه می‌تواند بدن را به کاهش چربی‌های شکمی سوق دهد.

عواملی که بجز رژیم غدایی در آب کردن شکم موثر است ؟

به عنوان مثال به جای ۱۵ دقیقه دویدن منظم با سرعث ثابت، سعی کنید مسیرهای کوتاهی را با نهایت سرعت بدوید و رکوردهای ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ ثانیه‌ای ثبت کنید و پس از ۱ دقیقه استراحت مجدداً این چرخه را ادامه دهید.

[highlight]منبع: سلامت[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.