یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

سلامت نیوز: در یک روستا در چین بیش از 400 شرکت و تولید کننده مشغول به تولید و تجارت مو هستند. به گزارش…

سلامت نیوز: در یک روستا در چین بیش از 400 شرکت و تولید کننده مشغول به تولید و تجارت مو هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، در شهر Taihe در چین بیش از 400 شرکت و تولید کننده مشغول به تولید و فروش کلاه گیس از موهای طبیعی هستند و به سراسر جهان و حتی آفریقا صادر می‌کنند؛ در این منطقه صنعت مو یک کسب و کار جدی است.

در یک بازار در شرق چین، کیسه‌های موهای سیاه که بسیار پر سود هستند توسط فروشنده‌ها به صورت سیار، در دکه‌ها و به کشورهای دیگر صادر و فروخته می‌شود؛ Lieu Yanwen یک مرد 35 ساله می‌گوید: از 5:30 صبح مشغول به کار می‌شوم اما مشتریان خیلی چانه می‌زنند.

یکی از تولید کننده‌ها گفت: بزرگترین بخش اقتصادی ما در Taihe است؛ تجارت مو خیلی پر سود است و با فروش داخلی و صادرات در سال 2012 حدود 66 میلیون دلار را خود اختصاص داده است؛ با توجه به سازمان تجارت جهانی تقریبا نیمی از کل صادرات این منطقه و فروش‌های محلی از فروش مو است؛ بخش زیادی از موهای طبیعی در سطح جهانی توسط چین تولید می‌شود.

چین در سال 2012 حدود 75درصد صادرات این محصول به علاوه گل مصنوعی و پر را به خود اختصاص داد؛ مدیر یک شرکت فروش مو Fu Qianwei 36 ساله گفت: با فروش مو در خارج از کشور که عمده آن‌ها آمریکاست درآمد سالانه‌مان 8 میلیون دلار بود.

Zhang Qing یک کارگر 23 ساله می‌گوید در کارخانه این موها قبل از اینکه در بشکه آب جوش انداخته شود، ضد عفونی می‌شوند بعد داخل آب جوش انداخته شده سپس رنگ آمیزی می‌شوند؛ برخی موها با اتو صاف و برخی فردار می‌شوند؛ در یک روز 1500 مو توسط هر نفر با چرخ خیاطی دوخته می‌شود.

هرکشور دارای ویژگی‌های خود است و درخواست‌ها مختلف است مثلاً موی کم یا پر، فر یا صاف هستند.

نام مستعار این کار توسط فروشنده‌ها و تولید کننده‌گان طلای سیاه گذاشته شده است.

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

تجارت مو در چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *