یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۴

سلامت نیوز:جوهان که به دلیل حافظه خارق‌العاده‌اش «نابغه اوتیسمی» نام گرفته همچنین توانسته تمام تقویم و نیز تاریخ تولد همه همکلاسی‌ها، معلم‌ها و…

سلامت نیوز:جوهان که به دلیل حافظه خارق‌العاده‌اش «نابغه اوتیسمی» نام گرفته همچنین توانسته تمام تقویم و نیز تاریخ تولد همه همکلاسی‌ها، معلم‌ها و کارکنان مدرسه محل تحصیلش را به خاطر بسپارد.

نابغه اوتیسمی

نابغه اوتیسمی رکورد زد!یک نوجوان مبتلا به اوتیسم رکورد گینسی نام بردن بیشترین تعداد اسامی پایتخت‌های جهان در مدت زمان 60 ثانیه را شکست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این نوجوان 18 ساله توانست در مدت زمان 60 ثانیه اسامی 52 شهر را که همگی پایتخت هستند نام ببرد و رکورد این عنوان را از آن خود کند. «جوهان مندس» که سابقه ابتلا به اختلال اوتیسم دارد با این اقدام ثابت کرد که حتی کودکان مبتلا به این اختلال نیز توانایی‌ها و استعدادهای استثنایی دارند. وی موفق شد رکورد پیشین این عنوان را که توسط «رابرت کلارک» در انگلیس و با نام بردن اسامی 50 پایتخت به دست آمده بود، بشکند.

مادر جوهان گفت: توانایی فرزندم از 10 سال پیش آشکار شد، زمانی‌ که راننده اتوبوس برای آنکه جوهان شیطنت نکند از او در مورد پایتخت کشورهای جهان سوال کرده بود.

جوهان که به دلیل حافظه خارق‌العاده‌اش «نابغه اوتیسمی» نام گرفته همچنین توانسته تمام تقویم و نیز تاریخ تولد همه همکلاسی‌ها، معلم‌ها و کارکنان مدرسه محل تحصیلش را به خاطر بسپارد.

جوهان نیز با غیرقابل باور خواندن کسب این رکورد گفت: به یاد سپردن و نام بردن پایتخت کشورهای جهان کار سختی نیست چرا که 180 مورد را در حافظه دارم اما گفتن آنها در این مدت زمان محدود مشکل بود.

به گزارش گلف‌نیوز، این رکورد در ژوئن سال جاری میلادی (2014) در دوبی به دست آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.