شنبه، ۰۵ بهمن ۹۸ - ۰۹:۵۰
عکس های جدید ماه

عکس های جدید ماه در حالی به تازگی از گنجینه چینی ها منتشر شده که این تصاویر مربوط به کاوشگر قمری چانگ‌ ای-۴…

عکس های جدید ماه در حالی به تازگی از گنجینه چینی ها منتشر شده که این تصاویر مربوط به کاوشگر قمری چانگ‌ ای-۴ است. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

عکس های جدید ماه بی شک برای علاقمندان جذاب و دیدنی خواهد بود. چین گنجینه‌ای از تصاویر جدید نیمه دور ماه را منتشر می‌ کند. کاوشگر قمری “چانگ‌ای-۴”(Chang’e-۴) و “یوتو-۲ “(Yutu-۲) در حال اکتشاف در نیمه دور ماه هستند.

دولت چین اطلاعات جدیدی از این ربات‌ های قمری منتشر کرده که به لطف آن کل جهان می‌ تواند شاهد کاوش‌های قمری توسط این ربات‌ ها باشد. در اواسط هفته جاری چین اطلاعاتی از این فضاپیما ها منتشر کرد که شامل تصاویری با وضوح بالا از سمت دور ماه بودند.

در وب سایت رسمی دولت چین آمده که ۱۷ هزار و ۲۳۹ فایل اطلاعاتی با حجم ۲۰.۹ از یافته‌های این فضا پیماها منتشر شده است. این تصاویر جدید توسط دوربین “چانگ‌ ای-۴” که در سطح ماه قرار می‌ گیرد و دوربین پانورامای “یوتو-۲”به ثبت رسیده‌ اند.

کاوشگر “یوتو-۲” بخشی از ماموریت “چانگ‌ ای -۴” است. دوربین “چانگ‌ ای-۴” در یکی از دهانه‌ های برخوردی ماه قرار دارد و موفق شده از ماه عکسبرداری کند. لازم به ذکر است این تصاویر حاصل یک سال اکتشاف در نیمه دور ماه است.

کاوشگر “چانگ‌ ای-۴”(Chang’e-۴) شامل یک فرودگر و کاوشگر قمری “Jade Rabbit-۲” است که در تاریخ هشت دسامبر ۲۰۱۸ میلادی به فضا پرتاب شد و اولین بار توانست به آرامی و با موفقیت در دهانه “Von Kármán” در نیمه دور ماه فرود آید و این کار در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی انجام شد.

این دهانه بسیار عمیق است و با این وجود این کاوشگر می‌ تواند اطلاعات مهمی از سنگ‌های آنجا را در اختیار دانشمندان قرار دهد. تمامی تصاویر زیر از نیمه دور ماه هستند.

باهم در میهن پست عکس های جدید ماه را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: sciencealert[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *