شنبه، ۲۸ تیر ۹۹ - ۰۹:۲۰
عکس های رنگی جنگ جهانی دوم

در این مطلب از میهن پست عکس های رنگی جنگ جهانی دوم را که بسیار نیز کمیاب هستند برای شما کاربران عزیز ارائه…

در این مطلب از میهن پست عکس های رنگی جنگ جهانی دوم را که بسیار نیز کمیاب هستند برای شما کاربران عزیز ارائه خواهیم کرد. برای مشاهده این تصاویر در ادامه با ما همراه شوید.

فیلم های عکاسی رنگی در دوران جنگ جهانی دوم کمیاب بودند. بیشتر عکس هایی که در طول این جنگ گرفته شدند سیاه و سفید بودند و عکاسی رنگی در مجموع هنوز تکنیک نسبتاً جدیدی به شمار می رفت.

همین نکته است که تصاویر منتشر شده توسط موزه سلطنتی جنگ بریتانیا را بسیار مسحور کننده می سازد. این عکس ها دقیقاً به همان شکلی هستند که در ابتدا ثبت شدند، نه دستکاری شده اند و نه رنگ آمیزی. ایان کارتر، نویسنده ی کتابی که این عکس ها در آن منتشر شده می گوید: «شما دقیقاً همان چیزی را می بینید که گرفته شده. می دانم که این روزها دیدن عکس های دستکاری شده و تصاویر سیاه و سفید رنگ آمیزی شده امری عادی است، اما این عکس ها اصل هستند.»

این تصاویر به سفارش وزارت اطلاعات بریتانیا گرفته شدند که در آن زمان توانسته بود مقدار بسیار کمی فیلم رنگی کداکروم گیر آورد. بعد از آن تصمیم بر آن شد که از این فیلم های رنگی به طور آزمایشی استفاده شود. برای این کار فیلم ها را در اختیار تعدادی از عکاسان رسمی قرار دادند که از آن ها در جاهای متعدد و با وسواس زیادی استفاده کردند.

در مجموع تنها حدود ۳ هزار عکس با این فیلم های رنگی گرفته شد اما همه ی آن ها هم باقی نماندند. کارتر می گوید: «نزدیک به نیمی از آن ها گم شدند و ما نمی دانیم کجا هستند.» عکس های باقیمانده در سال ۱۹۴۹ در موزه آرشیو شدند و بعضی از آن ها حالا برای اولین بار طی ۷۰ سال گذشته منتشر می شوند.

این تصاویر برای چاپ در نشریات آمریکایی گرفته شدند که چاپ رنگی داشتند، اما همه ی آن ها در زمان جنگ منتشر نشدند.

حالا روشن نیست از این فیلم های رنگی دقیقاً به چه منظوری استفاده می شد، اما احتمالاً از این فیلم ها برای ثبت تصاویر «خاص» در کنار دوربین های سیاه و سفید معمول آن زمان استفاده می کردند. کارتر می گوید: «آن ها فیلم خیلی کمی در اختیار داشتند و باید خیلی مراقب می بودند. پس حتماً فیلم های رنگی را در یک دوربین جداگانه می گذاشتند و در عین گرفتن عکس های سیاه و سفید، چند عکس هم با فیلم های رنگی می گرفتند.»

دیدن تصاویر و فیلم های رنگ آمیزی شده این روزها دیگر چیز جدیدی محسوب نمی شود اما تصاویر این مجموعه دنیا را واقعاً همانطوری نشان می دهند که مردم آن زمان می دیدند. کارتر می گوید: «وقتی به این عکس ها نگاه می کنید، تقریباً انگار همین دیروز گرفته شدند.»

«دیدن عکس های رنگی از جنگ جهانی دوم هنوز کمی عجیب به نظر می رسد و می تواند هر کسی را شوکه کند.»

باهم در میهن پست عکس های رنگی جنگ جهانی دوم را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *