جمعه، ۰۷ شهریور ۹۹ - ۱۲:۲۵
عکس های کودکی کیم جونگ اون

چندی پیش در طی یک اتفاق نادر عکس های کودکی کیم جونگ اون به همراه مادرش منتشر شد. برای مشاهده این تصاویر در…

چندی پیش در طی یک اتفاق نادر عکس های کودکی کیم جونگ اون به همراه مادرش منتشر شد. برای مشاهده این تصاویر در ادامه با ما همراه شوید.

به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس بنیان سلسله ایدئولوژیکی اون ها در کره شمالی تصاویری نادر از رهبر کنونی این کشور در کنار مادرش منتشر شده است. در روز ۲۵ آگوست جشن های بزرگی در کره شمالی به مناسبت اعلام استراتژی موسوم به سونگون در این کشور توسط کیم جونگ ایل برگزار خواهد شد. شونگون یک استراتژی خاص سیاسی ایدئولوژیکی مختص به کره شمالی است که بر اساس آن تمام مشکلات یک جامعه با اولویت دادن به مسائل نظامی حل خواهد شد. در آستانه این جشن ها، دولت کره شمالی فیلمی منتشر کرده که حاوی تصاویری از رهبر کنونی، مادرش کو یونگ هوی و همسرش ری سول جو است.

این ویدیو ۹۰ دقیقه ای کو یونگ هوی را در شهر اوسان دئوک در شمال منطقه هامگ یونگ نشان می دهد که شهر محل تولد کیم جونگ ایل، رهبر سابق کره شمالی و پدر کیم جونگ اون است. در ادامه فیلم، دوران کودکی کیم جونگ اون نشان داده می شود که در حال نقاشی کشیدن و درخت کاشتن همراه با مادرش است. در کره شمالی از مادر کیم تنها با القاب یاد می شود، مانند «مادر محترمی که وفادارترین و باورمندترین تابع رهبر عزیز رفیق فرمانده بزرگ». مشخص نیست که مادر رهبر کره شمالی چگونه و چه زمانی فوت کرده است.

در ۲۷ آگوست ۲۰۰۴، منابع مختلف از مرگ کو یونگ هوی در پاریس به دلیل یک بیماری فاش نشده که احتمالاً سرطان سینه بوده خبر دادند. دیگر گزارش ها مدعی هستند که او در بهار ۲۰۰۴ در پارس تحت درمان قرار گرفته و بعد از بازگشت به پیونگ یانگ به کما رفته و آگوست همان سال درگذشته است. تا پیش از رسیدن کیم جونگ اون به قدرت، رژیم کره شمالی قصد داشت حول محور شخصیت مادر وی یک کیش شخصیت شکل دهد. این تلاش ها با توجه به خانواده دون پایه همسر رهبر سابق کره شمالی بی نتیجه بوده است زیرا بر اساس ساختار اجتماعی سونگبون کره شمالی او جایگاه چندان خوبی نداشت. سیستم اجتماعی سونگبون شهروندان این کشور را بر اساس پیشینه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خانواده آن ها و همچنین رفتارهای بستگان و نزدیکانشان رده بندی می کند.

بر اساس همین سیستم رتبه بندی است که افراد ارزیابی می شوند که آیا شایسته گرفتن مسئولیت در سیستم سیاسی و اداری کشور را دارند یا خیر و حتی میزان دریافت کمک های غذایی دولت نیز به جایگاه فرد در این سیستم وابسته است. بدین ترتیب نه تنها ریشه کره ای-ژاپنی مادر رهبر کنونی کره شمالی او را در دسته بسیار دون پایه «دشمن» قرار می داد، بلکه کار کردن پدر او در کارخانه نساجی متعلق به ارتش ژاپن نیز او را در چشم کره ای ها در جایگاهی بسیار پایین قرار می دهد. گزارش ها حاکی است که کیم جونگ اون از این بیم دارد که مردم کشورش از جزییات ریشه خانوادگی مادرش مطلع شوند که نژاد خالص و پاک خانوادگی او را مورد تهدید قرار می دهد.

بدین ترتیب به دنبال مرگ کیم جونگ ایل در سال ۲۰۱۱، نام همسر او و مادر رهبر کره شمالی به یک موضوع بسیار سری دولتی تبدیل شد. از آن زمان به بعد از مادر کیم جونگ اون تنها با القاب استفاده می شود. در طی روزهای اخیر، بار دیگر خبرهایی از مرگ رهبر جوان منتشر شده است. این بار نیز دیپلمات های کره جنوبی به شایعات مربوط به مرگ او دامن زده اند و گفته می شود رهبر کره شمالی اکنون در کما به سر می برد. چانگ سونگ مین، دستیار سابق کیم دائه جونگ رییس جمهور سابق کره جنوبی، هیچ اسنادی دال بر راستی ادعایش مطرح نکرده اما این اولین ادعایی نیست که در مورد مرگ کیم جونگ اون مطرح کرده است.

علیرغم این شایعات، رسانه های رسمی پیونگ یانگ تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد بیماری یا وخامت اوضاع رهبر کشور منتشر نکرده اند. علیرغم اینکه گفت می شود کیم به شدت سیگار می کشد و این عادت خود را ترک نکرده، روز یکشنبه یک وبسایت ضد استعمال دخانیات در کره شمالی راه اندازی شد.

باهم در میهن پست عکس های کودکی کیم جونگ اون را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.