نفوذ هکرها به گوشی های هوشمند
هک گوشی های هوشمند با عکس پروفایل

عکس پروفایل راه جدید نفوذ هکرها به گوشی های هوشمند ؟!

عکس پروفایل راه جدید نفوذ هکرها به گوشی های هوشمند این روزها در حالی گسترش یافته است که با روی کار آمدن سیستم های دوربین محور برای احراز هویت ، موج جدیدی از حملات سایبری نیز به دنبال آن راه اندازی شده که باعث ایجاد نگرانی کاربران و حتی کارشناسان حوزه امنیت وب نیز شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

عکس پروفایل اگر چه تا به حال راهی برای ورود هکر ها محسوب نمی شد اما اکثر گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها با استفاده از اثر انگشت هایی که از قبل برای دستگاه تعریف می شوند و آنالیز چشم و چهره کاربر اجازه ورود به تجهیزات دیجیتالی را می دهد. داده های بیومتریکی که این روزها ابزاری برای هک کاربران شده اند.

به عبارتی دیگر بهره گیری از این تکنولوژی خودش می تواند دردسر ساز باشد. این چاقوی دولبه از طرفی هم این اطمینان را به کاربر می دهد که هیچکس غیر از خودش قادر به باز کردن قفل گوشی نیست، و از طرفی دیگر خودش می تواند عامل هک آسان باشد.

زمانی که کاربران از خود عکس‌هایی باکیفیت در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، در واقع راه را برای هکرها باز می کنند تا بتوانند هویت آن ها را جعل و از آن برای ورود به دستگاه‌ها استفاده کنند که البته بیشتر سیستم های احراز هویتی که در این پژوهش بررسی شده‌اند، در مقابل این تکنیک نوین نفوذ آسیب‌پذیر بوده‌اند.

از آن جایی که استفاده از عکس پروفایل به جای کاربر – زنده – در احراز هویت به دستگاه کار ساده ای است،شرکت های فناوری از حسگرهایی استفاده می کنند تا مطمئن شوند تصویری که پشت دستگاه است عکس نیست . مثلا از کاربر می خواهد که حرکت کند؛ ولی به گزارش مقاله‌ علمی که در سمپوزیوم امنیتی «یوزنیکس» (از بزرگ‌ترین گردهم‌آیی‌های هکرهای جهان) منتشر شد، هکرها با استفاده از “واقعیت مجازی” و تصاویری که کاربران از خود در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، قادر به ساخت یک مدل مجازی از کاربر زنده هستند که می تواند به دستگاه احراز هویت کند.

در این میان هکر ها با استفاده از تصاویری با رزولوشن بالا که از اکانت‌های کاربران درشبکه های اجتماعی ساخته می‌شود و با اتصال آن ها به یک هدست VR یا همان فناوری واقعیت مجازی، مراحل احراز هویت و حسگرهای حرکتی را همزمان فریب می‌دهد.

منبع    indianexpress

4 دیدگاه

  1. چطوری اخه😳

  2. وای
    عجب بیکارن

  3. ممنون از اطلاع رسانی

  4. مرسی ادمین

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*