جمعه، ۱۴ اردیبهشت ۹۷ - ۰۶:۳۰

همه ساله و فقط توسط فضانوردان عکس های زیبا، دیدنی و تامل بر انگیزی از زمین تهیه و در رسانه ها جهان منتشر…

همه ساله و فقط توسط فضانوردان عکس های زیبا، دیدنی و تامل بر انگیزی از زمین تهیه و در رسانه ها جهان منتشر می شود که تماشای آن ها لذت بخش و آرام دهند است. در این میان فرانک دو وین فضانورد که آخرین بار شش ماه در ایستگاه بین المللی فضایی بوده در این باره می گوید: زمین آبی است، ابرهای متعددی دور آن می بینید و البته جریان های متعدد هوایی و سپس کهکشانی که کاملا سیاه است.

بنابراین زمانی که نگاهتان به زمین از فضا است، گاهی اوقات این جزایر کوچک که توسط این صخره های مرجانی شکل گرفته را می بینید. در این میان تبلور رنگ آبی جلوه ای دیگری دارد. البته سبز جنگلها هم چشم نواز هستند.

توضیح بیشتر این که زمانی که روی دشت و کویرهای خشک پرواز می کنید خوب با تصویرهایی قهوه ای و زرد مواجه می شوید. خط آبی بسیار نازکی را می بینید که این ضخامت جو ما است. این چیزی است که به ما اجازه زندگی می دهد. این چیزی است که باعث می شود که این سیاره در اینجا قابل زندگی باشد.”

البته باید گفت که – فرانک دو وین – خلبان پیشین نیروی هوایی بلژیک و اولین فرمانده اروپایی در ایستگاه فضایی بین المللی است که در حال حاضر ریاست مرکز فضانوردی اروپا را بر عهده دارد و در سال 2002 میلادی یک ماموریت 9 روزه و در سال 2009 میلادی یک ماموریت شش ماهه را در ایستگاه فضایی بین المللی پشت سر گذاشته است. او در دوران ماموریت شش ماهه اش از مجریان اصلی بازوی روباتیک ژاپنی بود. او اهل شهر گانت در بلژیک است، ازدواج کرده و سه فرزند دارد و حالا عکس هایش بعد از سال ها و در سال 2018 دوباره مورد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

با هم در میهن پست تصاویر و ویدیویی جالب را که فضانوردان در فضا از زمین تهیه کرده اند را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع:[/highlight] euronews

یک دیدگاه برای “کره زمین از نگاه فضانوردان و فرا زمینی ها + عکس و ویدیو”

  1. میبدی گفت:

    جالب بود👏👏👏👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *