یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۱۸

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور دو نفر از کشته شدگان را خلبان و کمک خلبان، دو نفر را مهماندار، دو نفر کادر…

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور دو نفر از کشته شدگان را خلبان و کمک خلبان، دو نفر را مهماندار، دو نفر کادر فنی و دو نفر دیگر را اعضای گارد امنیت این هواپیما عنوان کرد و افزود: 34 مسافر بزرگسال، 3 کودک زیر دو سال و سه نوجوان زیر 12 سال در بین کشته شدگان حضور داشته اند.

صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری در غرب تهران سقوط کرد.

یک منبع آگاه در گفتگو با عصر ایران گفت: یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان که از تهران به سمت طبس پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد تهران سقوط کرد.

این منبع آگاه اضافه کرد: این هواپیما از نوع هواپیمای مسافربری AN140 یا “ایران 140” بوده است.

شبکه خبر صداوسیما تعداد کشته شدگان این حادثه را 40 نفر اعلام کرد که در میان آنها 7 کودک بودند.

این هواپیما به شماره پرواز H85915 ساعت 9 و 23 دقیقه صبح امروز یکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت طبس پرواز کرد اما در ابتدای پرواز سقوط کرد. این هواپیما گنجایش 52 مسافر را دارد.

خبرگزاری مهر هم نوشت: یک فروند هواپیما دقایقی پیش در شهرک مسکونی آزادی در غرب تهران سقوط کرد. یک مقام آگاه در این باره به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر نیروهای امدادی و آتش نشانی راهی محل حادثه شده ولی تلفات مشخص نشده است.

در عین حال ایرنا نیز اعلام کرد این هواپیما 40 مسافر داشته است.
این حادثه در ساعت 9 و 45 دقیقه در شهرک مسکونی آزادی در شمال فرودگاه مهرآباد روی داد.

– «حسین درخشان» سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران نیز به ایرنا گفت: این هواپیما در بلوار 6 مینا شهرک مسکونی آزاد در جنوب فرودگاه مهرآباد سقوط کرده است.

– گفته می شود هواپیما به هنگام برخاستن از زمین دچار مشکل شده است و خاموش شدن موتور هواپیما عامل اصلی سقوط این هواپیما بوده است.

– سخنگوی سازمان آتش نشانی از کشته شدن تمام مسافران این هواپیما خبر داد و گفت: اجساد قربانیان در حال انتقال به پزشکی قانونی است.

مشخصات کشته شدگان هواپیما

مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور دو نفر از کشته شدگان را خلبان و کمک خلبان، دو نفر را مهماندار، دو نفر کادر فنی و دو نفر دیگر را اعضای گارد امنیت این هواپیما عنوان کرد و افزود: 34 مسافر بزرگسال، 3 کودک زیر دو سال و سه نوجوان زیر 12 سال در بین کشته شدگان حضور داشته اند.

مشاهدات از صحنه سقوط هواپیما

مشاهدات خبرنگار ایرنا حاکیست، هواپیمای سانحه دیده در محوطه ای در انتهای فرودگاه مهرآباد در میان درختان سقوط کرده و کاملا متلاشی شده است.

از مجموعه هواپیمای سانحه دیده تنها دم آن سالم مانده است و اکنون نیروهای اتش نشانی و هلال احمر در حال امداد و پاکسازی صحنه سانحه و جمع آوری اجساد قربانیان هستند

سقوط هواپیما در مهرآباد

سقوط هواپیما در مهرآباد

سقوط هواپیما در مهرآباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.