پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۸

عیادت شخصیت‌های مختلف از آیت‌الله مهدوی کنی که روز چهارشنبه به دلیل تشدید عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد، همچنان ادامه دارد. به…

عیادت شخصیت‌های مختلف از آیت‌الله مهدوی کنی که روز چهارشنبه به دلیل تشدید عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد، همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، آیت‌الله جعفری اراکی رییس حوزه علمیه مروی، آیت‌الله کاظمی عضو مجلس خبرگان، آیت‌الله باقری کنی برادر آیت‌الله مهدوی کنی و رییس دانشکده فق و حقوق دانشگاه امام صادق (ع)، آیت‌الله تسخیری، سردار رادان، آشنا مشاور فرهنگی رییس‌جمهور، حجت‌الاسلام شهاب مرادی معاون فرهنگی شهردار تهران از جمله کسانی هستند که در ساعات اخیر از رییس مجلس خبرگان عیادت کرد‌ه‌اند.

ابراهیم انصاریان رییس دفتر آیت‌الله مهدوی‌کنی پیش از ظهر روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از بهبودی وضعیت رییس مجلس خبرگان نسبت به شب گذشته و امروز صبح خبر داد.

وی در مورد آخرین وضعیت جسمانی آیت‌الله مهدوی کنی که از روز گذشته در بیمارستان بستری شده است، گفت: حال آیت‌الله نسبت به دیشب و امروز صبح بهتر است و الحمدالله وضعیت‌شان ثابت شده است.

وی با بیان این‌که «وضعیت ایشان تحت کنترل پزشکان است و آن‌ها آزمایشات لازم را انجام داده‌اند»، در مورد این‌که آیت‌الله مهدوی کنی در حال حاضر به هوش هستند یا نه، گفت: به خاطر داروهای مسکن شدیدی که به ایشان تزریق شده در حالت هوشیاری نیستند، در حال خواب هستند ولی وضعیت‌شان بنا به گفته پزشکان و با توجه به آزمایشات انجام شده خوب است.

روز گذشته نیز دکتر فضل‌الله صفی پزشک معالج آیت‌الله مهدوی کنی از رضایتبخش بودن وضعیت رئیس مجلس خبرگان رهبری خبر داد و با اشاره به آخرین وضعیت جسمانی رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته است: وضعیت آیت‌الله مهدوی کنی رضایت‌بخش است اما پیش‌آگهی چندان مطلوب نیست.

وی با بیان این که دستگاه‌های پزشکی هنوز به آیت‌الله مهدوی کنی متصل است، گفت: باید صبر کنیم تا سیر بیماری آیت‌الله کنی طی 24 تا 48 ساعت آتی مشخص شود.

دکتر علیرضا زالی رییس نظام پزشکی کشورنیز پس از عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی، گفته است که در حال حاضر وی از لحاظ وضعیت قلبی و عروقی در ثبات به سر می‌برد و بی‌نظمی‌های قلبی‌شان با داروهای مختلف کنترل شده است. به دلیل این‌که بیمار به خاطر وضعیت قلبی‌اش داروهای آرام‌بخش مصرف می‌کند، وضعیت هوشیاری قابل ارزیابی نیست ولی فشار خون ایشان از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار است.

وی با بیان این‌که «از نظر پزشکی پیش‌بینی وضعیت بیمار در این شرایط مشکل است. حداقل باید 24 ساعت از وضعیت ایشان بگذرد تا بتوانیم ارزیابی‌های اولیه را انجام دهیم.» در عین حال گفت: اقدامات درمانی به محض بستری شدن ایشان با موفقیت اولیه همراه بوده است. اقداماتی از قبیل برگشت پمپ قلبی، تنظیم فشار خون، منظم شدن نبض و کاهش نامنظمی‌های قلبی انجام شده و قلب دارای ریتمی منظم است و شواهدی از اختلال ریتم قلبی مشاهده نمی‌شود. فشار خون نیز با کمک دارو و سایر روش‌های درمانی در وضعیت باثبات به سر می‌برد.

وی با بیان این که در شرایط فعلی باید صبور باشیم و به تیم پزشکی اجازه دهیم که اقدامات درمانی خود را استمرار دهند، ایراز امیدواری کرد که آیت‌الله مهدوی کنی از وضعیت بحران قلبی خارج شوند.

به گزارش ایسنا، محمدی گلپایگانی به نمایندگی از مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی نوه امام خمینی نیز در ساعات گذشته از آیت‌الله مهدوی کنی عیادت کرده‌اند.

هم‌چنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با فرزند آیت الله مهدوی کنی در جریان آخرین وضعیت جسمی رئیس مجلس خبرگان رهبری قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.