یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۷:۱۲

استاندار اصفهان به همراه خانواده و هم‌چنین فرماندار اصفهان با حضور در بیمارستان سوانح سوختگی حضرت امام موسی کاظم(ع) از خانم (م.الف) یکی…

استاندار اصفهان به همراه خانواده و هم‌چنین فرماندار اصفهان با حضور در بیمارستان سوانح سوختگی حضرت امام موسی کاظم(ع) از خانم (م.الف) یکی از قربانیان اسیدپاشی عیادت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور ضمن اظهار تاسف و تاثر شدید از وقوع این حادثه گفت: این وضعیت بسیار زجرآور است و امیدوارم حال عمومی قربانیان هرچه سریع‌تر بهبود یابد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: استانداری و هم‌چنین نیروهای انتظامی و اطلاعاتی استان به صورت گسترده و شبانه‌روزی پیگیر شناسایی فرد یا افراد متخلف در این زمینه هستند.

وی با بیان این‌که از 15 شهریورماه تا 23 مهرماه 4 مورد اسیدپاشی گزارش شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با انجام کلیه اقدامات امنیتی و انتظامی از 23 مهرماه هیچ گونه حادثه‌ای جدیدی گزارش نشده است.

زرگرپور به شایعات ایجاد شده در این خصوص اشاره کرد و افزود: متاسفانه برای دشمنان و ضدانقلاب‌ها بستری فراهم شده است که با ایجاد شایعه در این خصوص به اهداف خود برای از بین بردن امنیت در جامعه دست یابند.

وی ادامه داد: مدیریت استان، شورای تامین و نیروهای امنیتی و انتظامی از هرگونه اقدامی برای دستگیری فرد مجرم فروگذار نخواهند کرد و تا حصول نتیجه به تلاش شبانه‌روزی خود ادامه خواهند داد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد که با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی استان فضا برای افراد متخلف تنگ شده است و امنیت کامل بر شهر و استان حاکم است.

مدیر ارشد استان با بیان این‌که احتمال سازمان یافته بودن این اقدامات ضعیف به نظر می‌رسد، افزود: به همین دلیل باید تلاش برای بازداشت فرد خاطی بیشتر شود و اطمینان می‌دهیم که تا شناسایی کامل این فرد یا افراد این پیگیری‌ها ادامه خواهد داشت.

استاندار اصفهان با اشاره به این‌که خانواده این آسیب دیده از ایثارگران و متدینین است و پدرش نیز از رزمندگان دوران دفاع مقدس با سابقه طولانی حضور در جنبه‌های نبرد حق علیه باطل می‌باشد، تاکید کرد: به همین دلایل هیچ گونه رابطه‌ای سازمان یافته برای مقابله با بدحجابی وجود ندارد و شایعات در این رابطه که ساخته و پرداخته رسانه‌های معاند و ضدانقلاب می‌باشد را قویاً تکذیب می‌کنیم.

زرگرپور تصریح کرد: وجود چنین اتفاقاتی احساس ناامنی در جامعه را تقویت می‌کند، ولی به همه شهروندان اطمینان می‌دهیم که امنیت کامل در شهر حاکم است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

استاندار اصفهان یادآور شد: اخبار مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی قابل تایید نیست و امیدواریم که با پیگیری‌های صورت گرفته احساس امنیت کامل‌تری در شهر داشته باشیم.

مدیرارشد استان در ادامه تاکید کرد: با هرگونه شایعه‌سازی چه در فضای رسانه‌ای و چه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، یا هرگونه اقدامی که به هر شکل روند رسیدگی به این پرونده را با مشکل مواجه سازد بدون هیچ‌گونه مسامحه‌ای برخورد خواهد شد.

وی با بیان این‌که برای پیگیری موضوع هیچ نیازی به تجمع یا اقدامات جنبی وجود ندارد از عموم شهروندان تقاضا کرد اجازه دهند رسیدگی به این موضوع در مسیر طبیعی و بدون حواشی ادامه یابد.

استاندار اصفهان با اشاره به چند مورد آب پاشی و یا تظاهر به اسید پاشی در سطح جامعه اعلام کرد این حرکات، سخیف، زشت و به دور از انسانیت است و با عاملان آن به شدت برخورد خواهد شد.

(م.الف) یکی از قربانیان حادثه نیز ضمن قدردانی از پیگیری شبانه‌روزی مسئولان، خواستار ادامه پیگیری موضوع تا حصول نتیجه کامل شد و از استاندار اصفهان درخواست کرد با افرادی که با حرکات سخیف و با پاشیدن آب زمینه ترس و نگرانی در خانواده‌ها را فراهم می‌کنند به شدت برخورد شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *