یکشنبه، ۱۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۹

‌امام جمعه موقت زنجان گفت: عید سعید قربان، باارزش‌ترین جایگاه را در نزد خداوند دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان،…

‌امام جمعه موقت زنجان گفت: عید سعید قربان، باارزش‌ترین جایگاه را در نزد خداوند دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام “سیدرضا موسوی” صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان، افزود: این عید یادگار ابراهیم خلیل‌الله، پیامبر خدا‌ست و از ارزش بسیاری نزد خداوند برخوردار است.

وی با اشاره به خطبه‌های امام علی(ع) در مسجد کوفه و در روز عید قربان، عنوان کرد: حضرت علی(ع) در این خطبه‌ها می‌فرماید که ای بندگان خدا هر آن‌کس که از خدا و پیامبرش اطاعت کند، هدایت پیدا می‌کند و به جایگاه والایی می‌رسد و هر آن‌کس نافرمانی کند، به ظلالت و گمراهی رسیده و با خسارت آشکار مواجه می‌شود.

موسوی با اشاره به بخش‌های دیگری از این خطبه‌ها در خصوص سفارش به تقوای الهی و یاد کردن از مرگ، اظهار کرد: هرگز آرزوی مرگ نکنید، اما از آن بسیار یاد کنید تا همواره به یاد خداوند متعال باشید. فراموش کردن مرگ، انسان را به حیوان تبدیل می‌کند و باعث می‌شود ظالم و ستمگر باشد.

حجت‌الاسلام موسوی اظهار کرد: امیرالمومنین(ع) در این خطبه‌ها می‌خواهد که دلبسته دنیا نشویم و می‌گوید که تنها به خداوند متعال وابسته شوید و تنها با رحمت و هدایت خداوندی است که به بهشت راه پیدا می‌کنید و به گفته خداوند، تنها او است که ما و شمارا از توبه‌کنندگان و عبادت‌کنندگان قرار می‌دهد. در ادامه این خطبه‌ها نیز گفته می‌شود که ای مسلمانان روز عید قربان بسیار ارزشمند است و برکت آن آرزوی هر مسلمانی است و در این روز گناهان بندگان آمرزیده می‌شود.

امام جمعه موقت زنجان، یادآور شد: خداوند متعال جوایز و هدایای بسیاری به بندگان خود می‌دهد و عفو و بخشش نیز از همین هدایا است که خداوند در روز عید قربان به بندگان خود عطا می‌کند و در این روز خداوند بندگان را در کنار خوبان قرار می‌دهد.

وی متذکر شد: خدا را بسیار یاد کنید که در غیر این صورت به غفلت می‌افتید. اگر انسان یک قدم در راه خدا بردارد خداوند نیز ده قدم برای او برمی‌دارد. امر به معروف و نهی از منکر برپا دارید، ظالمان را بترسانید و مظلومان را در هر کجا که باشند حمایت کنید.

موسوی خاطرنشان کرد: این روز بیانگر شیوه امتحان خداوندی برای مومنان حقیقی است. حضرت ابراهیم(ع) در سن 65 سالگی فرزندی به او عطا می‌شود و پس از مدتی خداوند از او می‌خواهد که فرزندش را در راه خدا ذبح کند و این پیامبر بزرگوار و فرزندش اسماعیل بی‌تردید در راه اطاعت امر خداوند گام برمی‌دارند، لذا خداوند نیز در پایان، قوچ بهشتی را برای آنان هدیه فرستاده و به چاقو فرمان می‌دهد که نبرد و بیان می‌کند که این امتحانی برای بندگان محسن است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.