یکشنبه، ۰۵ دی ۹۵ - ۰۴:۰۵
عینک هوشمند

ساخت عینک هوشمند ی که وضعیت روحی کاربرش را متوجه می شود در حالی توسط یک شرکت ایتالیایی در حال انجام است که…

ساخت عینک هوشمند ی که وضعیت روحی کاربرش را متوجه می شود در حالی توسط یک شرکت ایتالیایی در حال انجام است که این عینک می تواند پس از مشخص کردن وضعیت روحی کاربر راهکارهایی برای بهتر شدن وضعیت او ارائه کند . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید .

تاکنون عینک های هوشمند زیادی توسط شرکت های مختلف فعال در زمینه تکنولوژی از جمله شرکت گوگل و Carl Zeiss ساخته شده که البته هر کدام کاربرد های خاص خود را دارند . اما حالا شرکت ایتالیایی Safilo Group که بیشتر در زمینه تولید فریم عینک فعالیت می کند قصد دارد با تولید یک عینک هوشمند پا به عرضه تکنولوژی بگذارد . این شرکت تاکنون تنها برای شرکت هایی همچون  دیور، فندی و هوگو باس فریم عینک تولید می کرده و حالا در پی انجام یک کار جدید است .

این عینک بر خلاف دیگر عینک های هوشمند هیچ دوربین ، هدفون و یا صفحه نمایشی ندارد اما قابلیت اتصال به اینترنت را داشته و می تواند با استفاده از ۵ حسگر قدرتمندی که دارد وضعیت روحی کاربر را تشخیص دهد . عینک هوشمند پس از تشخیص وضعیت روحی اطلاعات مربوطه را به اپلیکیشن نصب روی گوشی کاربر ارسال کرده و در آنجا این اطلاعات مورد پردازش قرار می گیرد . در نهایت نیز اپلیکیشن راهکار هایی متناسب با وضعیت روحی کاربر را ارائه خواهد کرد .

عینک هوشمند

پنج حسگر نصب شده در عینک جدید شرکت  Safilo Group به گونه ای روی عینک قرار می گیرند که می توانند امواج مغزی کاربر را ارزیابی کرده و فاکتور هایی همانند خوشحالی ، ناراحتی و یا استرس را تشخیص دهند .

شرکت  Safilo Group قصد دارد از این عینک هوشمند در نمایشگاه CES2017 بطور رسمی رونمایی کند . ساخت این گونه گجت ها قطعا به هوشمند زندگی کردن انسان ها کمک خواهد کرد و کیفیت زندگی را بالاتر می برد .

[highlight]منبع : engadget[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.