چهارشنبه، ۰۱ مرداد ۹۹ - ۱۱:۲۲
عینک واقعیت افزوده ال جی

عینک واقعیت افزوده ال جی در حقیقت می تواند یک رقیب جدی برای اپل گلس چراکه فوق سبک بوده و از امکانات فوق…

عینک واقعیت افزوده ال جی در حقیقت می تواند یک رقیب جدی برای اپل گلس چراکه فوق سبک بوده و از امکانات فوق العاده ای بهره می برد. در ادامه با ما همراه شوید.

اپل که عینک واقعیت افزوده خود را توسعه می‌دهد، احتمالا با یک رقیب تازه نفس روبه‌رو می‌شود. به نظر می‌رسد ال جی بدنبال عرضه یک عینک فوق سبک در سال آینده میلادی است.

ظاهرا عینک‌های واقعیت افزوده آینده دنیای فناوری را تشکیل می‌دهند و شرکت‌ها می‌خواهند در این بخش از بازار سهمی داشته باشند. گزارش جدید ETNews به همکاری ال جی با شرکت ژاپنی «NTT DoCoMo» برای عرضه چنین محصولی اشاره می‌کند. عینک AR این دو شرکت بسیار سبک خواهد بود و تنها ۷۹.۳۸ گرم وزن خواهد داشت.

در حالی که این محصول وزن بالاتری نسبت به عینک‌های معمولی (۲۵ تا ۵۱ گرم) دارد، اما نسبت به هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بسیار سبکتر است. برای مقایسه می‌توان به «Magic Leap One» اشاره کرد که وزنی نزدیک به ۳۴۵ گرم دارد و همچنان برای بسیاری از کاربران سنگین محسوب می‌شود. با توجه به این موضوع، عینک واقعیت افزوده ال جی برای این افراد مناسب خواهد بود.

عینک واقعیت افزوده ال جی

به نظر می‌رسد این دو شرکت درباره ویژگی‌های محصول جدید خود به توافق نرسیده‌اند. این اولین باری نیست که این کمپانی‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند و در گذشته نیز شاهد چنین موضوعی درباره شبکه 5G و LTE بوده‌ایم. در حال حاضر این دو برند نسبت به گزارش اخیر از خود واکنشی نشان نداده‌اند. در صورت صحت این گزارش، سال ۲۰۲۱ با این دستگاه روبه‌رو خواهیم شد.

هم اکنون اطلاعات کمی درباره این عینک در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته و هنوز نمی‌دانیم تا چه اندازه‌ به گوشی‌های هوشمند وابسته خواهد بود. با توجه به وزن پایین آن، به نظر می‌رسد با یک عینک تقریبا ساده روبه‌رو هستیم که نمی‌تواند با محصول اپل رقابت کند، البته هنوز برای نتیجه‌گیری زود است.

این همکاری به نفع هر دو شرکت خواهد بود. ال جی می‌تواند فروش گوشی‌های خود را افزایش دهد و حضور جدی‌تری در بازار گجت‌های پوشیدنی داشته باشد و NTT DoCoMo نیز شبکه 5G را در مقابل چشمان کاربران قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.