جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۷

یک متخصص تغذیه در خصوص اهمیت نوع غذا، گفت: از جمله مسائل مهم در سلامتی، تغذیه است که امروزه با مکانیزه شدن سبک…

یک متخصص تغذیه در خصوص اهمیت نوع غذا، گفت: از جمله مسائل مهم در سلامتی، تغذیه است که امروزه با مکانیزه شدن سبک زندگی، غذاهای سنتی به فراموشی سپرده شده است.

پروین افشار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار ‌کرد: با توجه به اینکه مباحث مربوط به تغذیه از جمله عوامل مهم در سلامتی افراد جامعه است فعالیت‎های زیادی در این راستا صورت گرفته است. افراد باید تمام گروه‎های غذایی که در هرم غذایی به آن اشاره شده را مصرف کنند تا از نظر سلامتی در سطح بالایی قرار بگیرند.

وی با اشاره به شعار امسال در خصوص روز جهانی غذا، افزود: 24 مهر (16 اکتبر) مصادف با روز جهانی غذا بود که شعار کشاورزی خانوادگی برای این روز در نظر گرفته شد، چرا که بحث تغذیه، نحوه تولید و سلامت موادغذایی از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است.

افشار در خصوص فاصله گرفتن از مصرف موادغذایی سنتی، تصریح کرد: متاسفانه امروزه به دلیل تغییر در سبک زندگی افراد و مشغله‎های کاری موجب شده خوردن غذاها در رستوران‏ها رایج‎تر شوند، این درحالی است که در تولید این گونه غذاها از چربی اشباع استفاده شده و از مواد مغذی کمتری برخوردار است و به همین جهت نیازهای غذایی در سفره غذایی خانواده‎ها تأمین نمی‌شود.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود ارگان‎های ذیربط فعالیت بیشتری داشته باشند و باید کارهای فرهنگی و آموزش زیادی انجام دهند. البته خانواده‎ها این نکته را فراموش نکنند که تنها نباید به آموزش بسنده کنند و خود نیز در این بخش گام بردارند، چراکه جامعه سالم در گرو خانواده سالم و خانواده سالم در گرو جامعه سالم است به همین خاطر خانواده‎ها باید موضوع فرهنگی را در بین خود نهادینه کنند و سبک زندگی درست را در زندگی خود به کار گیرند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.