جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسمی زاده در خطبه های نماز جمعه کرمان اظهارداشت: مذاکره کنندگان هسته ای ایران هوشیار و با…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسمی زاده در خطبه های نماز جمعه کرمان اظهارداشت: مذاکره کنندگان هسته ای ایران هوشیار و با صلابت در مسیر اهداف حقه ایران گام برمی دارند و یک قدم از این مسیر عقب نخواهند نشست.

وی گفت: غرب دشمن ایران است و در این مذاکرات هم به دنبال دشمنی با ملت ایران است و می خواهد به اهداف خود برسد.

وی با اشاره به زیاده خواهی های غرب گفت: ملت ما بعد از همه هزینه ها و مقاومت پای عقب نخواهند گذاشت از سوی دیگر غرب به دنبال طولانی کردن مذاکرات و خسته کردن ایران در این مسیر است.

امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: با وجود فشارهای غرب تا کنون ایران در این مسیر عقب ننشسته است و از حقوق ایران دفاع کرده است.

وی با اشاره به خطوط قرمز گفت: مردم ما سالها در مسیر انقلاب حرکت کرده اند و هم اکنون نیز در مسیر مذاکرات حرکت می کنیم و همه چیز مشخص است.

امام جمعه موقت کرمان گفت: ما در بحث هسته ای وارد مذاکره شدیم، مذاکره ای که هم عزتمندانه و شرافتمندانه باشد و هم منتج به نتیجه ای شود که خواست نظام جمهوری اسلامی و مردم در آن باشد.

حجت الاسلام قاسمی زاده با بیان این که عمده ترین دغدغه های این مذاکرات دو چیز بوده است، اظهار کرد: یک دغدغه، نقاط اختلاف و در واقع مربوط به تحریم ها و برداشتن تحریم هاست و دیگر این که ظرفیت غنی سازی در ایران مشخص شود.

وی گفت: آنها می گویند ما در صورتی تحریم ها را بر می داریم که شما غنی سازی نداشته باشید و اگرچه درباره موضوع اول توافق هایی کردند اما آمریکایی ها بارها این مطلب را گفته اند.

وی بیان کرد: آمریکا و غرب هر روز حرکتی انجام می دهند که مذاکرات طولانی شود.

وی گفت: فرصت سوزی، کار آمریکایی ها و اسراییلی هاست و فرانسه هم به عنوان مددکار آنها در این زمینه نقش دارد.

خطیب کرمان با اشاره به مقاومت مردم سوریه در کوبانی گفت: تمام سعی غرب در سقوط کوبانی است تا این شهر به مرکز اموزش و استقرار داعش تبدیل شود اما مردم کوبانی بودن حمایت ارتش سوریه خود در مقابل داعش ایستاده است و این یعنی مردم و حاکمیت سوریه در دفاع از کشورشان دست به دست هم داده اند و نخواهند گذاشت اهداف غرب و برخی کشورهای نطقه در راستای ضربه زدن به نظام سوریه محقق شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.