شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۹

اگر خودتان و همسرتان را دوست دارید باید بحث و جدل های روزانه تان را کاهش دهید ،چون ناخواسته باعث  مرگ زودهنگام و…

download9 غر نزنید وگرنه میمیرید!

اگر خودتان و همسرتان را دوست دارید باید بحث و جدل های روزانه تان را کاهش دهید ،چون ناخواسته باعث  مرگ زودهنگام و پایان عمر خود و شریک زندگیتان می شوید!

یک مطالعه نشان می‌دهد که غر زدن همسران و تقاضاهای بیش از اندازه آن‌ها، خطر مرگ هر دو نفر را در میان‌سالی، دو برابر افزایش می‌دهد.

محققان دانمارکی در مطالعه‌ای متوجه شده‌اند که درخواست‌های بیش از اندازه شریک زندگی، فامیل و یا افرادی که در نزدیکی انسان زندگی می‌کنند، خطر مرگ انسان را در میان‌سالگی، دو برابر افزایش می‌دهد.

به گفته محققان، تنش ناشی از بحث و جدل‌ها و یا نگرانی دائمی، منجر به ابتلا به بیماری قلبی، کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن و سایر مشکلات سلامتی می‌شود.

همچنین به نظر می‌رسد که این خطر در مورد مردان بیشتر از زنان است، زیرا مردان بر خلاف زنان، مشکلات خود را با دوستان و یا خانواده در جریان نمی‌گذارند. محققان در این مطالعه متوجه شدند که بسیاری از مردان، تنها به همسر خود اعتماد می‌کنند و مشکلات را با وی در میان می‌گذارند که او نیز به نوبه خود، بر غم و اندوه آن‌ها می‌افزاید!

تنش ناشی از بحث و جدل‌ها و یا نگرانی دائمی، منجر به ابتلا به بیماری قلبی، کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن و سایر مشکلات سلامتی می‌شود. در این مطالعه، دکتر پیکی لوند و همکارانش از دانشگاه کوپنهاگ در دانمارک، ۹ هزار و ۸۷۵ مرد و زن ۳۶ تا ۵۲ ساله را برای مدت ۱۱ سال مورد پیگیری قرار دادند. در طول این مطالعه، ۱۹۶ نفر از افراد مورد مطالعه، به دلیل ابتلا به بیماری قلبی، سرطان، بیماری کبد و خودکشی، جان خود را از دست دادند.

محققان سپس با استفاده از فرمول ریاضی، احتمال مرگ مردان و زنان را بر اساس تعداد دفعاتی که افراد مورد مطالعه، بحث و جدل خود را با همسران، خانواده و یا دوستان گزارش داده بودند و یا تحت نق زدن آن‌ها قرار گرفته بودند، محاسبه کردند.

این مطالعه نشان داد: مردانی که اعلام کرده بودند با تقاضاهای بسیاری از جانب همسر، خانواده و یا دوستان خود مواجه می‌شوند، خطر مرگ آن‌ها در مقایسه با زنانی که در همان رده قرار داشتند، ۳۴ درصد بیشتر بود.

این مطالعه که در مجله Epidemiology and Community Health منتشر شده است، تنش را عامل اصلی مرگ‌های زودهنگام اعلام کرده است، زیرا تنش موجب افزایش فشار خون و ابتلا به بیماری قلبی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.