دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۱۱:۰۰

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورای استانداری گلستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان گفت: تعداد 160 هزار واحد مسکونی روستایی…

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورای استانداری گلستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان گفت: تعداد 160 هزار واحد مسکونی روستایی در روستاهای گلستان وجود دارند که قریب به 50 درصد آن غیرمقاوم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، قاسم سمیعی افزود: با تمهیدات به عمل آمده در سال جاری تمامی اماکن مسکونی روستاهای گلستان در برابر 10 نوع حادثه طبیعی بیمه شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به حادثه‎‎خیر بودن استان و در معرض خطرقرار گرفتن واحدهای مسکونی روستایی، با جلسات متعدد با مدیریت بحران گلستان این برنامه به سرانجام رسید تا گلستان در این بخش از توان شرکت بیمه‎ای بهره‎مند شود.

به گفته سمیعی گفت: پوشش بیمه حوادث می‎تواند بخشی از خسارت‎های احتمالی که به منازل مسکونی روستاییان وارد می شود را جبران کند.

وی با اشاره به کیفیت بیمه اماکن مسکونی روستایی اظهارداشت: سالانه برای هر واحد مبلغ 70 هزار ریال اختصاص داده شده که در قبال آن بیمه تا مبلغ 80 میلیون ریال، تاوان خسارت را خواهد پرداخت.

این مسئول گلستانی ادامه داد: انتظار می‎رود با انجام این مهم از سوی دفتر روستایی استانداری، این موضوع فرهنگ‎سازی شود و سال‎های آینده خود مردم این مناطق با درک اهمیت بیمه به شکل داوطلبانه برای بیمه واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.

سمیعی افزود: با این شرکت بیمه «بیمه دی» به مدت یک‎سال یعنی تا پایان شهریور سال 94 قرارداد منعقد شده تا همه واحدهای مسکونی روستاها را تحت پوشش بیمه قرار دهد و ‎بیمه ‎نامه‎ها برای حوادث ۱۰ گانه مانند سیل، زلزله، آتش سوزی، صاعقه و … است که به شکل بی‎نام صادر می‎شود.

سمیعی خاطرنشان کرد: هزینه بیمه واحدهای مسکونی به شکل کامل از سوی دهیاری‎های استان تأمین شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *