شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، علی نبییان پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری رامسر با اشاره به بحران برف سال گذشته و…

به گزارش خبرنگار مهر، علی نبییان پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری رامسر با اشاره به بحران برف سال گذشته و باران روز های اخیر گفت: در بیشتر موارد می توان با لایروبی رودخانه ها، جلوگیری از ساخت و ساز در مسیر رودخانه و اقدامات پیشگیرانه و کارشناسی شده جلوی بسیاری حوادث را گرفت و این مهم را باید مدیران در دستور کار خود قرار دهند.

وی گفت: باید همت خود را بکار گیریم تا مردم مشکلی نداشته باشند زیرا حضور مردم در تمامی صحنه ها تکلیف را بر ما سنگین ساخته است.

امام جمعه شهرستان رامسر نیز در جلسه شورای اداری این شهرستان در اردوگاه شهید میرزا کوچک خان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه ولایت اظهار داشت: رامسر مدینه فاضله نیست ولیکن شهر همگرایی و وحدت است.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی افزود: کارهای بزرگی در رامسر انجام شده است که نمونه بارز آن برگزاری همایش ها و سمینارهای راهبردی ملی و بین اللملی در این شهرستان است که نشان از وحدت بین مدیران دارد.

وی گفت : جامعه امروز به دو کار اساسی خدمت به مردم و وحدت نیاز دارد و در این دو مقوله، تمامی مباحث زیر ساختی جامعه وجود دارد.

فرماندار رامسر نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم به معاون عمرانی استاندار و جمعی از مدیران کل مازندران گفت: کلیات دولت یازدهم از صدر تا ذیل با عزم ملی و تلاش های جهادی خویش  در جهت گره گشایی از مشکلات مردم و اجرای منویات مقام معظم رهبری گام برداشته و امیدواریم این تلاش ها به بار بنشیند.

حسین سروری افزود: طرح سرشماری جهاد کشاورزی همزمان با کشور در شهرستان رامسر انجام شده و حدود 70 درصد این سرشماری در رامسر به اتمام رسیده است و ادامه این راه نیاز به همراهی همه مدیران دستگاههای اجرایی دارد.

سروری با اشاره به موقعیت خاص رامسر آن را در زمره شهرستان های بلاخیز دانست و ادامه داد: در مهر ماه سال جاری باران بی سابقه ای در شهرستان رامسر که دومین شهرستان پر باران در جهان محسوب می شود، بارید که در مقایسه با مهر ماه سال گذشته از رشد چندین برابری برخوردار بود.

وی با بیان اینکه بارش 184 میلی متری باران در 24 ساعت در رامسر بی سابقه بود،خاطرنشان کرد: این مقدار بارش باعث وارد آمدن خسارات جدی در مناطق روستایی شده است.

لزوم تهیه طرح جامع و کارشناسی در رامسر

رئیس شورای اداری رامسر در ادامه سخنان خود بر لزوم تهیه طرحی جامع و اساسی در جهت پیشگیری از بلایای طبیعی در شهرستان رامسر تاکید کرد.

سروری با اشاره به وضعیت نامطلوب آسفالت راههای روستایی رامسر، این شهرستان را در زمره پایین ترین ضریب آسفالت راههای روستایی در مازندران خواند.

فرماندار رامسر افزود: مطالعه و اجرای عملیات بهسازی محور دهستان جواهرده و جنت رودبار که دو محور گردشگری رامسر هستند، بسیار حایز اهمیت بوده و از درخواست جدی مردم رامسر است.

وی همچنین بر لزوم تامین اعتبار برای انجام پروژه های تامین روشنایی محور تنکابن به رامسر تا محدوده شهری کتالم که در خاموشی بسر برده و تصادفات مرگباری را سبب می شود، مطالعه و اتمام محور رامسر – چورته –اشکور به اموت که یک محور مواصلاتی مهم بین سه استان مازندران و گیلان و قزوین محسوب می شود، نیز تاکید کرد.

این مقام مسئول اظهار داشت: برای این محور از محل اعتبارات شهرستانی مبلغی را اختصاص داده و توانستیم 2.5 کیلومتر را آسفالت کرده و با مکاتباتی که انجام شد، قول تامین اعتبار برای انجام آسفالت محور یاد شده به طول 5 کیلومتر را از استان بگیریم والبته تاکنون اقدامی انجام نشده است.

سروری در بخش دیگر سخنان خود اظهار  داشت: گازرسانی به 10 روستای اربه کله رامسر به دلیل اینکه مجوز حفاری آن را اداره کل راه و شهرسازی صادر نمی کند، بلاتکلیف مانده و این در حالی است  این پروژه در حال انجام بوده و پیمانکار دارد.

وی همچنین در خصوص محور کم عرض جواهرده رامسر اشاره کرد و افزود: با توجه به عرض کم این جاده گردشگری، در ایام پیک مسافر، شاهد ترافیک سنگین در این محور هستیم که در صورت تعریض و پیچ بری بسیاری از مشکلات این محور رفع خواهد شد.

پروژه های مسکن مهر کامل نشد

فرماندار رامسر از به سرانجام نرسیدن پروژه های مسکن مهر نیز گلایه کرد و خواستار رفع این مشکل از سوی مدیران مرتبط استانی شد.

فرماندار رامسر ضمن بیان نگرانی از وضعیت آب شرب این شهرستان، آن را یک معضل جدی دانست و گفت: آلودگی و کدورت آب شرب رامسر یک مشکل حاد بوده و متاسفانه تصفیه خانه رامسر نیز با وجود تغییر کارفرما حدود 8 سال، بلاتکلیف مانده  است.

وی همچنین، اصلاح شبکه آبرسانی رامسر که بسیار فرسوده بوده و هدر رفت آب در رامسر به همین سبب به 45 درصد رسیده است را بسیار جدی دانست و درخواست تامین اعتبار برای ان را مطرح کرد.

وی در خصوص اب روستایی نیز گفت: 73 روستا در رامسر تحت پوشش ابفار قرار داشته و 64 روستا نیز زیر پوشش نیستند و این مهم همت مدیران مرتبط را می طلبد تا رفع مشکل شود و همچنین ساختمان اداری آبفار رامسر نیز بسیار فرسوده بوده و استیجاری نیز است که باید اعتبار جهت احداث ساختمان جدید آن اختصاص داده شود.

سروری بحث استمهال در زمینه کشاورزی پس از بحران برف، تامین آب زراعی برای زمین های کشاورزی منطقه حاصل خیز جنت رودبار و اصلاح و احیای باغات قدیمی مرکبات را از دیگر مواردی دانست که باید پیگیری شوند.

وی همچنین پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی مانند مرغداری و گل و گیاه و …را یک نیاز ضروری خواند و گفت: 50 درصد متقاضیان که خسارت ناشی از برف را متحمل شده بودند، تسهیلات را دریافت کردند و برای مابقی نیازمند تامین اعتبار هستیم.

فرماندار رامسر درباره برق رامسر نیز گفت: در این حوزه با افت فشار برق روبرو هستیم و احداث پست 63 کیلو ولت در رامسر بسیار ضروری است.

وی خدمات مخابرات را در شهرستان رامسر بسیار ضعیف دانست و گفت: شبکه مخابراتی در رامسر نیز فرسوده است و با وجود مکاتبات بسیار هیچ گونه اقدامی تاکنون صورت نگرفته است.

سروری در باره کنارگذرروستای جواهرده نیز گفت: در این خصوص نیاز به همت و تلاش منابع طبیعی داریم تا دو تا سه واحد مسکونی که در طول مسیر قرار دارند، خریداری شده و این کنار گذر احداث شود.

وی در خصوص ساختمان اداری منابع طبیعی نیز گفت: این ساختمان بسیار فرسوده بوده و نیازمند تامین اعتبار برای احداث ساختمان نیمه کاره منابع طبیعی هستیم.

فرماندار رامسر بر تامین اعتبار جهت خرید تجهیزات آتش نشانی تاکید کرد و درباره کنارگذر ساحلی نیز گفت: این پروژه مهم با 9 ماه رکود به دلیل سوء مدیریت و مالی متوقف شده و جهت احیای آن باید سرمایه گذار جذب شده و تامین اعتبار شود.

وی در پایان سخنان خود تهیه طرح هادی برای چند روستای باقیمانده در رامسر و بازنگری این طرح در جواهرده را نیز خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *