یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۷

رئیس شورای شهر تیمورلو گفت: از زمان ایجاد شهرک سلیمی، آلایندگی کارخانجات مختلف با شوری آب در این منطقه دست به دست هم…

رئیس شورای شهر تیمورلو گفت: از زمان ایجاد شهرک سلیمی، آلایندگی کارخانجات مختلف با شوری آب در این منطقه دست به دست هم داده و حوزه کشاورزی و باغات نزدیک به این شهرک و داخل شهر تیمورلو را تهدید می‌کند.

علیرضا بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: شهرک صنعتی شهید سلیمی در شمال شهر تیمورلو قرار دارد .

وی ادامه داد: کانال شهید سرداری در غرب تیمورلو و بعد از راه‌آهن، محلی برای تامین آب کشاورزی از طریق رودخانه آجی‌چای است که متاسفانه مدتی است پساب‌های صنعتی کارخانجات شهرک شهیدسلیمی از طریق این کانال به مزارع شهر تیمورلو سرازیر شده و مشکلات عدیده‌ای برای محصولات کشاورزی این منطقه ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: همچنین این پساپ‌ها زمین‌های کشاورزی را با مشکلات زیست‌محیطی تهدید می‌کند زیرا آب سمی از طریق این کانال جاری شده و محل رشد انواع پشه‌های گزنده است، این پساب‌ها خطری بزرگ برای بهداشت مردم منطقه محسوب می‌شود.

بشیری ادامه داد: علاوه بر خطرات فوق، این آب‌ها موجب رشد درختچه‌های هرز در مسیر رودخانه فصلی گنبرف به دریاچه ارومیه شده‌اند که با یک سیلاب فصلی بخش عظیمی از شهر تیمورلو و مزارع کشاورزی به زیر آب خواهد رفت و خسارت‌های جبران ناپذیری به این شهر وارد خواهد کرد.

وی افزود: ضرورت دارد مسئولان محیط زیست و بهداشت و درمان استان و شهرستان به این قضیه حساسیت نشان داده و از شیوع بیماری‌های خطرناک و آلوده شدن طبیعت و آب‌های زیر زمینی به واسطه این آب سمی پیشگیری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.