یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۵

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد احمدی در دیدار با معاون دبير كل استانداري استان كوانك دونگ جمهوري خلق چين افزود: صنعت نفت و…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد احمدی در دیدار با معاون دبير كل استانداري استان كوانك دونگ جمهوري خلق چين افزود: صنعت نفت و گاز و ساخت راه آهن، بزرگراه و مترو از جمله زمينه هاي مناسب براي همكاري دو استان فارس و كوانك دونگ به شمار مي روند كه با توجه به آماده بودن پروژه هاي فارس در اين حوزه ها، در انتظار فعال شدن مفاد تفاهم نامه ميان دو استان هستيم.

وی با اشاره به اينكه راه ابريشم، نماد تجارت بين المللي بوده كه انتقال اقتصاد و فرهنگ كشورهاي مشرق زمين را بر عهده داشته است، یادآور شد: با توجه به توسعه روزافزون  اقتصاد و فرهنگ در دنياي كنوني ضروري است كه راه ابريشم را با توجه به شرايط امروز، در حوزه هاي هوايي و دريايي فعال كنيم.

استاندار فارس ادامه داد: با توجه به ظرفيت ها و جاذبه هاي ويژه استان فارس، گردشگري و تبادل توريست از جمله عرصه هايي است كه مي تواند زمينه مناسبي براي همكاري دو استان فارس و كوانك دونگ باشد.

احمدی افزود: شهر شيراز با توجه به رفت و آمد گردشگران كشورهاي مختلف جهان به ويژه اروپا، در زمينه ساخت هتل هاي پنج ستاره نيز مي توانيم شاهد مشاركت دو استان باشيم.

وی با اشاره به وجود دانشگاه هاي معتبر علمي در اين استان، خواستار تبادل اساتيد و دانشجويان ميان دو استان فارس و كوانك دونگ شد.

استاندار فارس با بيان اينكه بخش خصوصي در جمهوري اسلامي ايران داراي فعاليت چشمگيري  بوده و ميزان قابل توجهي از مبادلات اقتصادي توسط اين بخش انجام می شود، اظهار داشت: اميدواريم مذاكرات هيأت چيني با اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي شيراز، موجب گسترش تبادلات اقتصادي با اين كشور شود.

احمد تاکید کرد: انعقاد تفاهم نامه ميان دو استان فارس و كوانك دونگ مقدمه اي براي همكاري هاي بيشتر ميان دو طرف باشد.

در اين ديدار معاون دبير كل استانداري استان كوانك دونگ جمهوري خلق چين با اشاره به خونگرمي مردم و تاريخ باستاني استان فارس، گفت: دولت چين به منظور احياي راه ابريشم با مشخصات قرن بيست و يكم تلاش مي كند و با توجه به نقش مهم ايران در اين راه، اهميت ويژه اي براي ارتباطات با اين كشور قائل هستيم.

ليو شيا وجيه  با بيان اينكه استان كوانك دونگ داراي 180 كيلومتر مربع مساحت، 106 ميليون نفر جمعيت و GDP(توليد ناخالص داخلي) هزار ميليارد دلاري است، افزود: فارس از لحاظ كشاوري، صنعت، انرژي و گردشگري استان برجسته اي محسوب مي شود و ما آمادگي داريم در زمينه هاي كشاورزي، گردشگري و ساخت و ساز با اين استان همكاري داشته باشيم.

در پايان اين ديدار تفاهم نامه همكاري ميان استان فارس و استان كوانك دونگ چين در زمينه هاي توريسم، فرهنگ و هنر، آموزش، تجارت، سرمايه گذاري( برگزاري نمايشگاه ها و تبادل هيأت هاي تجاري بين اتاق بازرگاني شيراز و كوانك دونگ) و ساير زمينه هاي همكاري مورد توافق طرفين با امضاي معاون استاندار كوانك دونگ و معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري فارس رسيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.