سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۱

‌رئیس کمیسیون کشاوزی اتاق بازرگانی شیراز گفت: استان فارس یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های محصولات ارگانیک کشور به‌شمار می‌رود و نام خود را…

‌رئیس کمیسیون کشاوزی اتاق بازرگانی شیراز گفت: استان فارس یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های محصولات ارگانیک کشور به‌شمار می‌رود و نام خود را در اروپا ثبت کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حمیدیان در دیدار با هیات اتریشی در شیراز گفت: بسیاری از مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر فارس دارای منابع فراوان خرما، انجیر، گیاهان دارویی،انار و … هستند.

حمیدیان گفت: با وجود تحریم‌های اقتصادی، فارس در زمینه مکانیزاسیون کشاورزی رو به جلو در حال حرکت است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز نیز با معرفی قابلیت‌های ویژه استان فارس در بخش‌های مهم اقتصادی شامل کشاورزی، معادن و الکترونیک، همچنین توانایی‌های این شهر در پزشکی و توریسم سلامت، به شرح مختصری راجع به موقعیت منحصربه‌فرد استان پرداخت.

فریدون فرقانی به جایگاه ویژه جغرافیایی فارس به علت نزدیکی‌ به خلیج فارس اشاره و اضافه کرد: ذخایر گازی در جنوب این استان در حدود 30 در‌صد کل تولیدات گاز ایران را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالا در استان فارس، کشاورزی و بخش‌های وابسته به آن است که در این راستا فارس دارای جایگاه ویژه‌ای در کشور است.

فرقانی با اشاره به توان فارس در مباحث مربوط به کشاورزی اظهار کرد: اعضای اتاق شیراز در حدود دو هزار نفر هستند که حدود 30 درصد آنان در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی فعالیت اقتصادی دارند و با توجه به این امر، اتاق شیراز بر این اعتقاد است که باید با مصرف بهینه منابع آبی و ارائه آموزش‌های لازم، توان کشاورزی فارس را در سطح مطلوبی حفظ کرد.

‌وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بخش خصوصی و اقتصادی هیچگونه ارتباطی با سیاست ندارد. امروزه دولت و مردم در مسیر پیشرفت کشور حرکت می‌کنند و در این میان بخش خصوصی دارای جایگاه ویژه‌ای است.

‌رئیس اتاق شیراز افزود: ایران کشوری بسیار امن برای سرمایه‌گذاری است و استان فارس نیز جایگاه مناسبی در این راستا دارد، امروز استان فارس فضای مناسبی برای جذب سرمایه گذاری‌های جدید است، به خصوص برای کشورهای خارجی امکانات مناسبی فراهم شده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان فارس نیز در این جلسه برای اطلاع هیات اتریشی از منابع طبیعی استان فارس به شرح مطالبی در این مورد پرداخت.

کریم بوستانی در زمینه تولیدات گوشت قرمز در استان، فعالیت‌های عشایران و دامداران فارس، محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی توضیحات لازم جهت حضار بیان کرد.

براساس این گزارش مسئول هیات انجمن کشاورزان جوان اتریش نیز با بیان اینکه کشورش سومین کشور در اروپاست که رکورد بیشترین تعداد جوان کشاورز است، افزود: ‌انتظار داریم که همکاری‌ها و مراودات خود را در مباحث مربوط به کشاورزی با فارس افزایش دهیم.

‌به گزارش ایسنا،‌ هیات 28 نفره از بخش کشاورزی اتریش طی سفری به استان فارس، با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشاورزی، صنعت و خدمات این استان آشنا شدند.‌

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.