پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرگزاری مهر، در بیانیه جامعة‌المصطفی العالمیه آمده است: آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد، تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا…

به گزارش خبرگزاری مهر، در بیانیه جامعة‌المصطفی العالمیه آمده است: آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد، تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا در سایه سرگرم بودن کشورهای عربی به مسائل خود و فاصله گرفتن آنها از مقدسات دینی است  و از زمان تأسیس رژیم نامشروع صهیونیستی تاکنون، ستم‌های فراوانی در حق مردم بی‌دفاع فلسطین روا داشته شده و مجامع جهانی به اصطلاح حامی حقوق بشر، هیچ واکنشی به سال‌ها ددمنشی سفاکان این رژیم و حامیان مستکبر آن نشان نداده‌اند.

در ادامه آمده است: در تازه‌ترین دور حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، که چند روزی است شدت گرفته است، باران موشک‌ها و بمب‌های اسراییلی بر سر مردم بی‌دفاع غزه باریدن گرفته و جان بی‌گناهان آن دیار را می‌ستاند و خون سرخشان را بر زمین می‌ریزد. باشد که سرخی خون شهدای غزه، مقاومت جانانه ملت فلسطین را بیش از پیش قوام بخشد و به زودی، دودمان ظلم صهیونیستی و حامیان آن را در هم بپیچد.

این بیانیه می‌افزاید: گرچه گروه‌های فلسطینی کوشیده‌اند حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس بی‌پاسخ نماند، ولی خوی حیوانی و درندگی غاصبان قدس شریف، واکنشی جهانی و عزم بین‌المللی می‌طلبد تا داستان خون‌بار فلسطین هر چه زودتر پایان یابد.

در ادامه آمده است: آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد، تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و تلاش آشکار اشغالگران متجاوز برای ضربه زدن به ملت فلسطین در سایه سرگرم بودن کشورهای عربی به مسائل خود و فاصله گرفتن آنها از فلسطین و مقدسات دینی است.

همان‌ گونه که بارها فریاد برآورده‌ شده است، سکوت دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات و تجاوزهای دشمن صهیونیستی به نوار غزه، به قاتلان فرصت می‌دهد جنایات خود را بدون ترس از مجازات ادامه دهند و خون‌های بیشتری بر زمین بریزند و فجایعی دوچندان به بار آورند.

در خاتمه این بیانیه آمده است: جامعةالمصطفی بار دیگر، ضمن محکومیت شدید جنایات اخیر و حمایت از انتفاضه سوم مردم فلسطین، همچون همیشه، از امت و دولت‌های اسلامی و نیز نهادهای بین‌‌المللی می‌خواهد نسبت به این جنایات وحشیانه موضع‌گیری کرده، اقدامات عملی و مؤثری را انجام دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.