چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۷

هلند و آرژانتين بامداد پنجشنبه در ديداري حساس در مرحله نيمه نهايي جام جهاني برابر هم به ميدان مي‌روند. لوئيس فان خال سرمربي…

هلند و آرژانتين بامداد پنجشنبه در ديداري حساس در مرحله نيمه نهايي جام جهاني برابر هم به ميدان مي‌روند.

لوئيس فان خال سرمربي تيم ملي هلند پيش از ديدار برابر آرژانتين گفت: بازي سختي در پيش داريم. هر دو تيم شانس رسيدن به فينال دارند. در کل خاصيت بازي‌هاي نيمه نهايي اين گونه است که هيچ تيمي نمي‌تواند از پيش خود را برنده بداند. هر چهار تيم در يک سطح هستند و من فکر مي‌کنم در بازي مقابل آرژانتين شانس دو تيم 50 – 50 است.

سرمربي تيم ملي هلند در ادامه گفت: با تيمي بازي مي‌کنيم که بازيکنان بزرگ زيادي در ترکيب خود دارد و امسال در جام جهاني عملکرد خوبي داشت. در کل دوست ندارم از بازيکن خاصي نام ببرم اما نبايد فراموش کنيم که ليونل مسي بهترين بازيکن جهان در ترکيب آرژانتين به ميدان مي‌رود. در روزهاي گذشته تمرين‌هاي زيادي براي چگونگي مهار مسي و بازيکنان آرژانتين داشتيم. مسي در اين جام گل‌هاي مهم و باارزشي به ثمر رساند و توانسته بار ديگر ارزش‌هايش را نشان دهد. اين کار را ما را در بازي نيمه نهايي سخت مي‌کند. بايد کاملا حواس‌مان به او باشد. يک لحظه غفلت ممکن است نتيجه بدي براي ما رقم بزند اما ما در بازي چهارشنبه برابر آرژانتين به ميدان مي‌رويم نه مسي. در واقع همه آرژانتين مسي نيست.

سرمربي تيم ملي هلند در پايان درباره ترکيب احتمالي لاله‌هاي نارانجي در بازي برابر آرژانتين گفت: از الان نمي‌توانم بگويم که چه بازيکناني قرار است برابر آرژانتين به ميدان بروند. براي مثال ما دو دروازه‌بان خوب و آماده به نام کيلسن و کرول داريم که هر دو اين بازيکنان در بازي با کاستاريکا به ما کمک کردند تا بتوانيم به اين مرحله صعود کنيم. بقيه بازيکنان نيز همين شرايط را دارند. خوشبختانه مصدوميت ده‌يونگ به پايان رسيده و اين بازيکن شايد برابر آرژانتين به ميدان برود. وقتي ده‌يونگ مصدوم شد فکر کرديم که جام براي او به پايان رسيده اما يک معجزه توانست او را دوباره به جمع ما برگرداند. بقيه بازيکنان نيز مشکلي ندارند فقط فان پرسي در چند روز گذشته با مشکل دل‌درد دست و پنجه نرم کرده که بعيد مي‌دانم مشکل خاصي براي او باشد.

هلند تاکنون سه بار به فينال جام‌هاي جهاني راه يافته و در هر سه بار برابر حريفان خود شکست خورده است. آخرين بار هلند در جام جهاني 2010 برابر اسپانيا با يک گل شکست خورد و نتوانست به قهرماني برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.