یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۷

هلند موفق شد با برتري 4 بر 3 برابر کاستاريکا در ضربات پنالتي حريف آرژانتين در مرحله نيمه نهايي شود. لوئيز فان‌خال سرمربي…

هلند موفق شد با برتري 4 بر 3 برابر کاستاريکا در ضربات پنالتي حريف آرژانتين در مرحله نيمه نهايي شود. لوئيز فان‌خال سرمربي هلند پس از صعود تيمش به مرحله نيمه نهايي جام جهاني گفت: بازيکنانم امشب عالي بودند. در طول سال‌هاي مربي‌گري خودم با تيم‌هاي بزرگ زيادي سر و کار داشتم اما بايد بگويم که اين ترکيب بهترين ترکيبي است که در طول دوران مربي‌گري‌ام داشته‌ام. از جنبه‌هايي نظير روحيه تيمي و اتحاد بازيکنان ما بهترين هستند.

سرمربي هلند ادامه داد: در روزهاي گذشته روي پنالتي تمرين زيادي کرديم و تقريبا بازيکناني که قرار بود پنالتي بزنند را شناسايي کردم. درست است که کرول عملکرد خوبي در ضربات پنالتي داشت اما در بازي بعدي نيز کيلسن دروازه‌بان ما خواهد بود. در اين بازي تشخيص دادم که کرول مي‌تواند در ضربات پنالتي بهتر عمل کند و به همين خاطر او را به زمين فرستادم. البته هيچ چيز در اين مورد به کيلسن نگفته بودم که ممکن است او را تعويض کنم. تنها به کرول گفته بودم که ممکن است او را در صورتي که بازي به پنالتي کشيده شود به ميدان بفرستم. من از همه بازيکنانم به يک اندازه تشکر مي‌کنم و همه‌شان در اين پيروزي نقش داشتند.

سرمربي تيم ملي هلند در پايان گفت: شايستگي‌هاي ما بيشتر از کاستاريکا بود. در دقايق پاياني مسابقه تيم را سه مهاجمه کردم تا به گل برسم فرصت‌هاي گل زيادي نيز داشتيم که متاسفانه از دست داديم اما خوشحالم که در نهايت ما تيم پيروز ميدان لقب گرفتيم.

هلند در مرحله نيمه نهايي بايد با آرژانتين ديدار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.