دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۶

سرهنگ ˈعلی فراهانیˈ عصر یکشنبه در آئین بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر افزود: با فتح خرمشهر، دنیا ایران را به عنوان قدرت جدید شناخت….

سرهنگ ˈعلی فراهانیˈ عصر یکشنبه در آئین بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر افزود: با فتح خرمشهر، دنیا ایران را به عنوان قدرت جدید شناخت.

وی، با بیان این که فتح خرمشهر علاوه بر تاثیر در منطقه، بسیاری از قدرت های جهان را شگفت زده کرد، گفت : روحیه ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس ایران را به پیروزی رساند و این روحیه باید در جامعه گسترش یابد.

امام جمعه تفرش نیز در این آیین گفت: آزاد سازی خرمشهر مصداق عملی نصرت الهی بود که در ان شش هزار رزمنده توانستند 19 هزار اسیر گرفته و جهان را از مقاومت خود متحیر کنند.

حجت الاسلام ˈسید محمد مومنیˈ با بیان این که دشمنان در صدد مایوس کردن مردم هستند تصریح کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، خشم و عصبانیت قدرت های زورگوی عالم از ملت ایران برای این است که آنان تحمل دیدن پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی را ندارند و به همین خاطر می کوشند تا از هر راهی برای آسیب زدن به ایران و انقلاب وارد عمل شوند.

وی افزود: هنرمندان باید ایام الله و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام را گرامی بدارند و روح حاکم بر این حماسه ها را پر رنگ تر کنند و در معرض دید جوانان و دنیا قرا دهند.

سوم خرداد – سالروز آزادی خرمشهر – روز ایثار، مقاومت و ایثار نامیده شده است.ک/2

7110/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.