جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۴

امیر سرتیپ دوم علی محرابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه برگزاری این رزمایش افزود: در این…

امیر سرتیپ دوم علی محرابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه برگزاری این رزمایش افزود: در این مرحله از تشکیل این رزمایش دو روزه، موشک های نازعات و فجر با دقت تمام به اهداف از پیش تعیین شده فرضی اصابت کردند.

وی ادامه داد: همچنین در این مرحله از رزمایش بیت المقدس 26، عملیات موشکی و تیراندازی با موشک های یادشده در بردهای مختلف با موفقیت انجام شد.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش گفت: مرحله نهایی این رزمایش دو روزه فردا و همزمان با سالروز عملیات پیروزمندانه بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر روز مقاومت ایثار و پیروزی در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان برگزار خواهد شد.

امیر محرابی از بکارگیری انواع تجهیزات مخابراتی اعم از هشداردهنده های الکترونیکی، جمرها(مصدود کننده امواج) و اخلالگرها در این رزمایش خبر داد.

وی توضیح داد: در این بخش از رزمایش سلاح های یکبار مصرف مانند آر.پی.جی، کاتیوشای کامپوزیتی، بازوکا و همچنین تیربارهای 23 میلیمتری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

محرابی گفت: مین گذاری از راه دور به منظور سد جاده ای و مسلح کردن زمین برای جلوگیری از پیشروی دشمن از دیگر برنامه های مرحله نهایی رزمایش بیت المقدس 26 است که موشک تاو توسط بالگرد، موشک کونکورز با نفربرها و موشک ام 119 توسط تانک تی 79 شلیک خواهد شد.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: طرح ریزی مرحله نهایی رزمایش بیت المقدس 26 دو طرفه است و زبده ترین افراد در نقش دشمن فرضی قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: تمام رسته های وابسته به نیروی زمینی ارتش و نیروی هوایی و هوانیروز در این رزمایش نقش آفرینی خواهند کرد.

رزمندگان اسلام تحت فرمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی روز سوم خرداد سال 1361 پس از حدود یک ماه نبرد سخت در عملیات تحت عنوان بیت المقدس، دیواره های دفاعی نیروهای بعثی ارتش عراق را در اطراف خرمشهر فرو ریختند و این شهر را آزاد کردند.

اجتمام(4)7029/ل.الف.ی**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *