سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۱

‌مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو گفت: بیشتر زیتون تولیدی در این شهرستان جهت فرآوری به شهرهای شمالی کشور فرستاده می‌شود. روح الله باقری…

‌مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو گفت: بیشتر زیتون تولیدی در این شهرستان جهت فرآوری به شهرهای شمالی کشور فرستاده می‌شود.

روح الله باقری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، سطح باغات زیتون شهرستان دالاهو را 850 هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان بیش از 500 هکتار آن بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو پیش بینی کرد، امسال بین 1200 تا 1250 تن زیتون در این شهرستان برداشت شود.

باقری با بیان اینکه سال گذشته 1600 تن زیتون در این شهرستان تولید شد، سال گذشته را فصل باردهی زیتون در این شهرستان دانست و گفت: زیتون یک سال درمیان میزان باردهی آن افزایش می‌یابد.

وی پیش بینی کرد: سال آینده میزان زیتون تولیدی در این شهرستان به 2000 تن برسد.

باقری زیتون تولیدی در این شهرستان را به دو نوع کنسروی و روغنی تقسیم کرد و گفت: روغنی، میشن و کروناییک از انواع ارقام زیتون روغنی و کنسرو والیا، سویلانا و مانیزلا نیز ارقام کنسروی زیتون در شهرستان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو رقم زرد را از ارقام دو منظوره دانست و گفت: این رقم از ارقام غالب شهرستان است که به منظور روغنی و کنسروی برداشت می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشتر زیتون تولیدی در این شهرستان جهت فرآوری به شهرهای شمالی کشور فرستاده می‌شود، گفت: تعدادی کارگاه فرآوری در این شهرستان در حال فعالیت هستند که پیش بینی می‌شود امسال فرآوری 100 تن زیتون تولیدی در داخل شهرستان صورت گیرد.

باقری با بیان اینکه برداشت زیتون کنسروی از ابتدای شهریور ماه آغاز شده است، گفت: برداشت زیتون روغنی نیز از اواخر مهر ماه آغاز و تا پایان این ماه ادامه می‌یابد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.