دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۰

مدیرکارخانه‌ی گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی گفت: حدود 100 نوع گیاه دارویی بصورت ساده و ترکیبی در این کارخانه فرآوری می‌شود. «محسن پویان» در گفت‌وگو…

مدیرکارخانه‌ی گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی گفت: حدود 100 نوع گیاه دارویی بصورت ساده و ترکیبی در این کارخانه فرآوری می‌شود.

«محسن پویان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: کارخانه‌ی گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی در سال 86 با 500 میلیون تومان سرمایه اولیه احداث شده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در این کارخانه فرآوری انواع گیاهان دارویی مانند عرقیات گیاهی، عصاره‌ها، اسانس‌ها و شربت‌های گیاهی تولید می‌شود.

مدیر کارخانه‌ی گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این کارخانه در یک شیفت کاری حدود یک تن گیاه دارویی فرآوری می‌شود، گفت: ظرفیت سالانه این کارخانه بصورت اسمی مطابق مجوزهای صادره از وزارت صنایع و معادن 2000 تن است، اما بصورت واقعی 300 تن ظرفیت تولیدی این کارخانه در سال است.

پویان با اشاره به اینکه حدود 10نفر بصورت مستقیم در خط تولید، بسته‌بندی و اداری فعالیت می‌کنند، یادآور شد: 20 نفر بصورت غیرمستقیم در زمینه بازاریابی و فروش فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون محصولات تولیدی این کارخانه صادر نمی‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *