شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۴

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، بخش های اصلی، مقررات، شرایط عمومی، شرایط فنی…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، بخش های اصلی، مقررات، شرایط عمومی، شرایط فنی آثار و گاهشمار اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه و انیمیشن پلیس سایبری در سال جاری اعلام شده است.

براساس این گزارش، نقش مردم در ارتقای امنیت فضای سایبری ، موضوع جشنواره بیان شده است.

پلیس فتا ، اطلاع رسانی عمومی در خصوص فضای سایبری از طریق ارتقای سطح آگاهی، ایجاد زمینه کسب تجربه، ترویج اخلاق و ارزش های اسلامی، بسط و تعمیم اخلاق اسلامی و رعایت ارزش های فرهنگی در استفاده از اینترنت و پیشگیری از وقوع جرایم با اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی را اهداف جشنواره بیان کرد.

براساس این گزارش؛ خانواده محور امنیت اطلاعات ، نقش والدین بر سلامت کودکان در فضای مجازی ، نقش بازی های رایانه ای در وضعیت فکری و روانی کودکان، اهمیت آموزش و استفاده کودکان از فناوری های نو با داشتن امنیت، فرهنگ سازی استفاده از خدمات بانکی (دستگاه ATM ، دستگاه پوز ، اینترنت بانک و .. ، کلاهبرداری اینترنتی مالی ( فیشینگ ، ایمیل نیجریه ای ، جعل هویت و .. ) و حقوق افراد و حریم خصوصی در فضای مجازی از محورهای جشنواره ذکر شده است.

همچنین فرصت ها و تهدیدات شبکه های اجتماعی ، نقش فضای مجازی در امنیت روانی جامعه ، رابطه امنیت اطلاعات و اعتماد در فضای مجازی، نقش امنیت اطلاعات در کارآفرینی و کسب و کار الکترونیک در فضای سایبری، آسیب های فضای مجازی، اهمیت حفاظت از اطلاعات شخصی در فضای مجازی و ابزارهای الکترونیکی قابل حمل (لپ تاپ و موبایل)، امنیت تلفن همراه، رابطه سلامت و تلفن همراه، نقش نرم افزارهای رایگان در سرقت اطلاعات، استراق سمع و راه های پیشگیری از آن نیز از محورهای جشنواره است.

پلیس فتا در خصوص شرایط فنی، فرمت های قابل پذیرش و زمان تولید آثار نیز اعلام کرد: تمام آثار ارسالی بایستی در قالب DVD و با فرمت avi در مدت زمان 2 تا 10 دقیقه تولید و به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال شوند.

در فراخوان این جشنواره آمده است: فیلم هایی که به بخش مسابقه راه یابند گواهی شرکت تعلق خواهد گرفت و فیلم و انیمیشن های برگزیده در سایت پلیس فتا و سیما مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

دبیرخانه این جشنواره درباره گاهشمار این رویداد اعلام کرده است که مهلت ارسال آثار از 20 تیر تا 30 مرداد 1393 می باشد و زمان داوری شهریور ماه و اعلام برندگان در هفته ناجا «7 تا 13 مهرماه» است.

پلیس فتا درخصوص جوایز مسابقه گفت: سه نفر اول اهدای جوایز به ارزش 30 میلیون ریال، سه نفر دوم اهدای جوایز به ارزش 20 میلیون ریال و سه نفر سوم اهدای جوایز به ارزش 10 میلیون ریال است.

مدارک مورد نیاز شرکت در مسابقه ، تصویر کارت ملی ، یک قطعه عکس 4*3 اعلام شده است.

نشانی ارسال آثار: تهران . صندوق پستی : 33183-19177

داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیش تر به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند .

تهرام/7750/1348 / 1539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.