فراری 212 کلاسیک
فراری 212 کلاسیک

فراری 212 کلاسیک کمیاب با قیمتی میلیاردی به حراج گذاشته شد + عکس

فراری 212 کلاسیک کمیاب در حالی این روزها با قیمتی میلیاردی به حراج گذاشته شده است که این خودرو گرانقیمت از سال 1952  میلادی تا به امروز در شرایطی خاص نگهداری شده است و حالا در تصاویری که مشاهده می‌کنید، این خودرو یعنی فراری 212 کلاسیک مدل سال 1952 که بدنه‌ آن به‌ صورت اختصاصی توسط گیا ساخته شدهبا قیمت نجومی 1.6 میلیون دلار به حراج گذاشته شده است.

فراری کلاسیک 212 ابتدا در سال 1952 و در نمایشگاه پاریس اتو سالن به نمایش درآمد و البته در همان نمایشگاه بود که توجه رئیس جمهور وقت آرژانتین، خوان پرون، به این خودرو جلب شد. وی تصمیم گرفت به یاد همسر خود، اویتا که در آن زمان تازه درگذشته بود، فراری 212 را خریداری کند.

فراری 212 کلاسیک

بد نیست بدانید که این فراری 212 کلاسیک، ابتدا به شهر میلان ایتالیا ارسال و در آنجا به ثبت رسید. با این کار پرون توانست مالیات سنگینی که در آرژانتین برای خودروهای لوکس در نظر گرفته می‌شد دور بزند. خودرو سپس چند سالی در آن مکان رها شد تا اینکه سرانجام در سال 1973 به یک ایتالیایی در برنوسایرس فروخته شد.

 

فراری 212 کلاسیک مورد نظر ما یک بار دیگر در سال 1987 توسط صاحب بعدیش به فروش رسید و در سال 1990 مورد بازسازی اساسی قرار گرفت تا دوباره همانند روز‌های نخست خود شود. این بازسازی آنقدر خوب و حرفه‌ای انجام شد که درست همانند نمونه‌ی اولیه در نمایشگاه پاریس دیده می‌شد. از آن زمان تاکنون، این فراری توانسته است جوایز بسیار کسب کند و حتی در نمایشگاه کونکرس دوالگانس سال 2002 در رتبه دوم قرار گیرد.

دنیای ماشین‌ های کلکسیونی بسیار بزرگ و متنوع است. با این وجود، فراری 212 کلاسیک هم بسیار خاص و محبوب به شمار می‌رود که البته باید گفت که این خودرو در زیر کاپوت به یک پیشرانه‌ی 12 سیلندر 7 شکل مجهز است که در زمان خود، عملکردی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز داشت. سابقه این خودرو بسیار درخشان است و با مالکیت قبلی رئیس جمهور آرژانتین، پیشینه و تاریخچه‌ ای جذاب برای یک خودروی کلاسیک دارد.

13 دیدگاه

 1. عجب ماشین تروتمیزی

 2. خودروی شیکیه

 3. فراری ماشین مورد علاقه منه و این ماشین بینظیره از نظرم

 4. با اینکه قدیمیه ولی باز یه ماشین امروزی و شیکه

 5. این مدل نمونه نادری از فراریه

 6. این فراری چه سابقه درخشانی داره

 7. تا حالا این مدل رو ندیده بودم

 8. یکی از زیباترین خودروهای کلاسیک جهانه

 9. کاربردش هم عالی بوده در زمان خودش

 10. معلومه بهترینه وقتی فراری شاهکار اتومبیل سازی جهانه

 11. واقعا زیباست

 12. قیمتش نجومیه

 13. این ماشین مال ۶۶ سال قبله

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*