جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

بیست چهارده: پلیس برزیل روز دوشنبه ریموند ولان، مدیر مؤسسه «Match Hospitality» که با فیفا در زمینه فروش بلیت همکاری داشت را به…

بیست چهارده: پلیس برزیل روز دوشنبه ریموند ولان، مدیر مؤسسه «Match Hospitality» که با فیفا در زمینه فروش بلیت همکاری داشت را به علت مدیریت شبکه غیرقانونی فروش بلیت بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در هتل «Copacabana Palace» واقع در سواحل ریو دو ژانیرو بازداشت کرد. این شهروند بریتانیایی یک روز پس از این قضیه به قید وثیقه آزاد شد اما این آزادی مشروط در نهایت منجر به متواری شدن وی شد.

پلیس برزیل با اشاره به این موضوع که ریموند ولان به اتهام متواری شدن تحت تعقیب قانونی است، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ریموند ولان انگلیسی از در پشتی هتل «Copacabana Palace» فرار کرده و اکنون به عنوان مجرم فراری تحت تعقیب است.

بازرس باروک که این پرونده زیرنظر اوست، اظهار داشت: با بازبینی فیلم‌های دوربین‌های مداربسته مشخص شد او در حالی از در پشتی هتل اقدام به فرار کرده که هتل تحت مراقبت نیروهای پلیس بود.

ولان که به جرم فروش غیرقانونی بلیت مسابقات جام جهانی روز دوشنبه بازداشت شده بود اتهامات وارده را رد کرد و یک روز بعد با قید وثیقه آزاد شد اما گذرنامه این شهروند انگلیسی ضبط شده تا پیش از تکمیل تحقیقات پلیس از کشور برزیل خارج نشود.

رسانه‌های محلی پیش از این گزارش داده بودند از اتاق هتلی که ولان ۶۴ ساله در آن اسکان داشته حدود ۱۰۰ بلیت بازی‌های جام جهانی کشف شده است.

فابیو باروک پیش از این تأکید کرده بود: ولان به توزیع و فروش غیرقانونی بلیت‌ بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ متهم شده و اگر این اتهام ثابت شود وی تا چهار سال به زندان خواهد افتاد.

یکی از سهامداران مؤسسه «Match Hospitality» مؤسسه سوئیسی «Infront Sportsand Media» است که توسط فیلیپه بلاتر، برادرزاده رئیس فیفا اداره می‌شود.

در بین ۱۱ نفری که ابتدا توسط پلیس در خصوص این پرونده دستگیر شده بودند فردی به نام محمدو لامین فوفانا حضور داشت که در ابتدا او مظنون اصلی این پرونده بود اما در ادامه تحقیقات سوءظن به سوی فردی که مدیر مؤسسه «Match Hospitality» بود، کشیده شد، مؤسسه‌ای که بلیت‌های بسته‌های لوکس که شامل جایگاه ویژه به همراه غذاها بود را به صورت غیرقانونی به فروش رسانده بود.

بازرس باروک در این خصوص گفت: ولان هرگونه همکاری و مذاکره با محمدو لامین فوفانا در جریان برگزاری این دوره از جام جهانی را تکذیب کرد ولی ما همکاری این دو را در این زمینه به اثبات رساندیم. ۹۰۰ تماس بین این دو نفر در جریان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برقرار شده است.

پلیس اعلام کرده ولان که از شهروندان بریتانیایی است بلیت‌های «وی.‌آی.‌پی» که متعلق به اسپانسرها، سازمان‌های غیردولتی و اقوام بازیکنان است را به فوفانا داده است. او هم این بلیت‌ها را به صورت غیرقانونی و با کمک آژانس‌های مسافراتی و ارتباطات فوتبالی که داشته به متقاضیان فروخته است.

در میان خریدارانی که این بلیت‌ها را از این مؤسسه خریداری کرده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کمپانی هندی «Reliance Industries» با خرید ۳۰۴ بسته (بلیت وی.‌آی.‌پی) برای ۱۹ بازی به ارزش ۱،۲ میلیون یورو، مؤسسه آمریکایی «Jet Set Sports» با خرید ۴۰ بسته برای دو بازی به ارزش ۱۰۸ هزار و ۲۵۰ دلار، مؤسسه «Pamodzi» با خرید ۳۵۰ بسته برای ۱۸ بازی به ارزش ۱،۲ میلیون دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.