چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۵۰

سلامت نیوز: آیا می‌دانید که طی 48 ساعت گذشته چه بر سر مردم سیستان و بلوچستان آمده است؟ در پایتخت وزش بادی می‌آید…

سلامت نیوز: آیا می‌دانید که طی 48 ساعت گذشته چه بر سر مردم سیستان و بلوچستان آمده است؟ در پایتخت وزش بادی می‌آید و چه غوغایی برپا می‌کند، در حالی که طوفانی با سرعت 100 کیلومتر در ساعت،‌ شعاع دید کمتر از 50 متر و میزان آلایندگی حدود 1500 میکروگرم بر مترمکعب در سیستان و بلوچستان در حال وقوع است.
نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی وقوع ریزگردها در سیستان و بلوچستان را فراموش شدن دریاچه هامون عنوان کرد و گفت: با این حال چرا هامون فراموش شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، حلیمه عالی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خواستار رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و در تمام زمینه‌های مادی و معنوی شد.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور و سایر مسئولان اجرایی کشور گفت: آیا می‌دانید که طی 48 ساعت گذشته چه بر سر مردم سیستان و بلوچستان آمده است؟ در پایتخت وزش بادی می‌آید و چه غوغایی برپا می‌کند، در حالی که طوفانی با سرعت 100 کیلومتر در ساعت،‌ شعاع دید کمتر از 50 متر و میزان آلایندگی حدود 1500 میکروگرم بر مترمکعب در سیستان و بلوچستان در حال وقوع است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل خرابی سیستم هواشناسی میزان واقعی درجه حرارت و اخذ سایر اطلاعات صحیح امکانپذیر نیست.

این نماینده مجلس خطاب به دولتمردان گفت: آیا کمر خدمت بسته‌اید که سیستان و بلوچستان خالی از سکنه شود؟، با توجه به اینکه روزهای بحرانی منطقه در سال گذشته حدود 150 روز بوده خواستار برقراری حق بدی آب و هوا، حق ریزگردها و نوار مرزی به کارکنان دولت هستم.

عالی افزود: مهمتر از همه اینکه چرا طبق استانداردهای زیست‌محیطی ادارات در روزهای بحرانی قبل از شروع ساعات اداری تعطیل نمی‌شوند تا حداقل صدمات جسمانی اهالی کمتر شود.چرا در محاسبات هزینه و با توجه به شرایط فوق ریزگردها را در نظر نمی‌گیرید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: با اشاره به اینکه منبع اصلی این ریزگردها تالاب هامون است، تصریح کرد: چرا هامون فراموش شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *