سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش ایرنا به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت روز دوشنبه در بازدید از یک واحد صنعتی در…

به گزارش ایرنا به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت روز دوشنبه در بازدید از یک واحد صنعتی در ارومیه افزود: یکی از موثرترین و کارآمدترین اقداماتی که می تواند اشتغالزایی، رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار را در استان به دنبال داشته باشد، جذب سرمایه گذاری خارجی است.

وی یادآور شد: لازم است مدیران و مسئولان استان در زمینه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، تمام تلاش خود را بکار گیرند.

استاندار آذربایجان غربی با اعلام حمایت از فعالیت سرمایه گذاران در استان افزود: سرمایه گذاران و کارآفرینان در حقیقت جهادگران عرصه اقتصاد هستند و باید برای تسهیل زمینه فعالیت این افراد در استان اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت فعال سازی واحدهای تولیدی صنعتی نیمه فعال و راکد در استان نیز افزود: با فعال سازی این واحدها بخصوص در شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه، می توان گام های بلندی در جهت اشتغالزایی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان برداشت.

سعادت لزوم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی به جوانان جویای کار در استان را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: مهارت آموزی و کسب آموزش های فنی و حرفه ای در رشته های مختلف شغلی، اقدامی موثر در جهت کارآفرینی و مهیا شدن فرصت های شغلی برای جوانان است و لازم است این موضوع مهم در دستور کار مدیران فنی و حرفه ای قرار گیرد.

سعادت با اشاره به برنامه احیای دریاچه ارومیه و لزوم تغییر رژیم اشتغال و پایه توسعه در استان گفت: محوریت اشتغال در استان بر پایه کشاورزی است و لازم است با توجه به طرح احیای دریاچه ارومیه و محدودیت های موجود در منابع آبی، بسترهای لازم را برای تغییر رژیم اشتغال استان از کشاورزی به سایر بخش ها مانند صنعت، تجارت و خدمات فراهم کنیم.

وی، فعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق فعالیت این واحدها را از فرصت های مناسب برای پیاده سازی طرح تغییر رژیم اشتغال در استان عنوان کرد.

استاندار آذربایجان غربی امروز با حضور در واحد تولیدی و صنعتی ایران پاش در ارومیه ضمن بازدید از بخش های مختلف این واحد صنعتی و تولیدی، این واحد را از واحدهای تولیدی موفق و فعال در استان خواند.

مدیرعامل واحد تولیدی و صنعتی ایران پاش نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور استاندار آذربایجان غربی در این واحد تولیدی، آمادگی خود را برای همکاری در زمینه های مختلف از جمله تاسیس دانشگاه علمی و کاربردی با 11 رشته با موضوعیت مواد پلیمری با ظرفیت 300 دانشجو، احداث شهرک صنعتی پلیمری در ارومیه با مشارکت سرمایه گذار خارجی، جذب سرمایه گذار خارجی برای استخراج و صادرات گاز در شهرک عسلویه کشور و اجرای طرح آبیاری قطره ای در اراضی کشاورزی حوزه دریاچه ارومیه با صرفه جویی 90 درصدی مصرف آب اعلام کرد.

در واحد صنعتی و تولیدی ایران پاش که بزرگترین واحد تولید مخازن پلی اتیلن در جهان است، 100 نفر به صورت مستقیم و حدود 500 نفر به صورت غیرمستقیم فعالیت می کنند.

در این واحد نزدیک به 650 نوع از انواع قالب های پلی اتیلنی تولید می شود.

کشور جمهوری اسلامی ایران رکورددار تولید این محصولات از سال 86 است که این واحد تولیدی و صنعتی نقش بسزایی در کسب این موفقیت داشته است.

581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.