پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۱۱:۴۶

قائم مقام شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: با راه‌اندازی نیروگاه‌های تولید برق، صنایع مرتبط و نیروی کار ماهر زیرساخت‌های توسعه برق در زنجان…

قائم مقام شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: با راه‌اندازی نیروگاه‌های تولید برق، صنایع مرتبط و نیروی کار ماهر زیرساخت‌های توسعه برق در زنجان به خوبی فراهم شده است.

بهمن قاضی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: شبکه توزیع برق زنجان در حوزه انتقال برق فشار قوی از شرایط خوبی برخوردار بوده و با توجه به اینکه به اغلب شبکه‌های کشور متصل است، به عنوان چهارراه انرژی شمال‌غرب کشور مطرح می‌شود.

وی افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز این حوزه به خوبی دیده شده‌اند. به عنوان مثال نیروگاه سلطانیه و نیروگاه شماره 3 زنجان در جوار آن و همچنین نیروگاه‌های شماره یک و دو که در مسیر جاده زنجان به تبریز در حال احداث هستند، از این جمله محسوب می‌شود و منابع خوبی به لحاظ زیرساخت تامین برق به شمار می‌روند.

قائم مقام شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: تبدیل به قطب برق شدن در کشور صرفاً به معنای انتقال برق نیست، بلکه وجود زیرساخت‌های مرتبط با آن از جمله شبکه‌های مطالعاتی و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم توسعه شبکه که امکان صادرات را فراهم کند، مورد توجه است.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: انرژی برق یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه محسوب می‌شود، زیرا همه صنایع و فعالیت‌ها که به برق نیاز دارند، با اطمینان دسترسی به برق می‌توانند طرح‌های توسعه‌ای خود را اجرایی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.