پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۱۱:۴۶

قائم مقام شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: با راه‌اندازی نیروگاه‌های تولید برق، صنایع مرتبط و نیروی کار ماهر زیرساخت‌های توسعه برق در زنجان…

قائم مقام شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: با راه‌اندازی نیروگاه‌های تولید برق، صنایع مرتبط و نیروی کار ماهر زیرساخت‌های توسعه برق در زنجان به خوبی فراهم شده است.

بهمن قاضی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: شبکه توزیع برق زنجان در حوزه انتقال برق فشار قوی از شرایط خوبی برخوردار بوده و با توجه به اینکه به اغلب شبکه‌های کشور متصل است، به عنوان چهارراه انرژی شمال‌غرب کشور مطرح می‌شود.

وی افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز این حوزه به خوبی دیده شده‌اند. به عنوان مثال نیروگاه سلطانیه و نیروگاه شماره 3 زنجان در جوار آن و همچنین نیروگاه‌های شماره یک و دو که در مسیر جاده زنجان به تبریز در حال احداث هستند، از این جمله محسوب می‌شود و منابع خوبی به لحاظ زیرساخت تامین برق به شمار می‌روند.

قائم مقام شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: تبدیل به قطب برق شدن در کشور صرفاً به معنای انتقال برق نیست، بلکه وجود زیرساخت‌های مرتبط با آن از جمله شبکه‌های مطالعاتی و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم توسعه شبکه که امکان صادرات را فراهم کند، مورد توجه است.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: انرژی برق یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه محسوب می‌شود، زیرا همه صنایع و فعالیت‌ها که به برق نیاز دارند، با اطمینان دسترسی به برق می‌توانند طرح‌های توسعه‌ای خود را اجرایی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *